| Anca_2893 a întrebat:

Cum te simti atunci cand esti insarcinata? ce simtome ai?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Majoritatea femeilor nu au simptome in primele luni de sarcina. Primul semn este intotdeauna lipsa menstrei. La cam 2-3 saptamani de intarziere pot aparea balonari, senzatie de tensiune in sani, somnolenta, apoi greturi dimineata, ameteli.

| Gabitza a răspuns:

Dimineata ai greturi... cum te trezesti, iti este rau. apoi, ameteli, voma, pofte! Dar, difera de la organism la organism.
Poti sa mai cauti si pe net... gasesti informatii destul de folositoare!