| anonim_4396 a întrebat:

Cum treci peste un refuz in dragoste?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este doar un refuz, nu o relatie esuata, pentru ca nici macar nu a inceput.
Treci usor cu maturitate si acceptare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Printr-o noua prietenie. Prin formarea unui cuplu care sa fie mai de succes fata de cel esuat. Prin tarie de caracter si convingere ca poti sa reusesti printr-o noua incercare. Bafta. Succes!

| Mosotti a răspuns:

Pai continui, un refuz nu e ceva anormal, deci urmatorul partener, din 10 te vor place 6 clar, deci no problemo, treci peste prin faptul ca stii ca vei fi placuta 100 % de altul care-ti va place.

| Andreeush a răspuns:

Dar ce e așa complicat?
Nu te mai gândi la asta, treci peste.

| sofisis a răspuns:

Pur si simplu...treci peste. Nu ramai blocat in chestia asta. Iti vezi de viata ta. Nu am o reteta. Pe mine niciodata nu m-au lovit atat de tare refuzurile sau despartirile. Daca se intampla, pur si simplu ma scuturam si mergeam mai departe.

| alina2k18 a răspuns:

Eu ma masturbezwinking

| Alexandrionelu a răspuns:

Dacă ai permis de buldozerist, îți va fi ușor sa treci și peste asta.

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Câteva zile pline de plâns, filme amoroase și prietenele cele ma bune care îl injura pe idiot, iar după te ridici și te prefaci ca el nu a existat. Sincer. poate ți se pare ca acum e sfârșitul lumii, dar e doar unu care te-a părăsit din nu știe ce motiv. E doar o afurisita de despartire. Exista baieti mult mai buni ca el. Asa ca..mergi inainte. O sa-ți treaca cu timpul.

| Fabyana307 a răspuns:

Nu te mai gândi că te a refuzat, si fa ceea ce iti place, iesi mai mult cu prietenii, evita persoana aceea si gândește te ca fiind o persoana care ti a facut rau. Fii pozitiv, viata merge inainte.1