| Mysteryossa a întrebat:

Cum vedeti voi relatia aproape perfecta? mai ales voi, baietii...ce va doriti de la o relatie..raspunsuri serioase daca se poate :d

Răspuns Câştigător
| AndreyG a răspuns:

Sincer. nu am avut relatii. am asteptat mereu persoana potrivita pe care am gasit-o dar ca sa vezi. nu simte acelasi lucru pentru mine si o iubesc de un an. Am incercat sa o uit, dar nu se poate.
Dar ca sa-ti raspund la intrebare, din cate am vazut nu prea exista relatii perfecte. Si am vazut destule. Oricum privesti, cuvantul "perfect" nu prea isi face locul. Sunt despartiri dupa despartiri. daca nu-i asa atunci sunt certuri. Deci nimic nu e perfect. nici macar aproape. Dar daca iubesti o persoana cum iubesc eu acea fata, sincer o relatie perfecta ti se va parea daca macar exista iubire venind din ambele parti, respect reciproc si loialitate. Nu poti cere mai mult de la o relatie. dar fiecare isi viseaza relatia "perfecta" intr-un anume fel si nu-i condamn. dar mie atat imi ajungea si va spun ca e suficient cat sa va aduca zambetul pe buze. Sexul mi se pare o dorinta irelevanta sincer. mie doar o privire de-a ei si un zambet ma fac fericit. si nici macar nu suntem impreuna.

9 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Egalitate intre cupluri, rasul si glumele sa nu lipseasca, putin romantism si dragoste macar o data pe saptamana.

| Duucu a răspuns (pentru OOOLEOOO):

De acord cu tine!

| dragos9234 a răspuns:

Sex,romantism suficient, glume bune, intelegere cat cuprinde si un eventual mariaj cu multi copii si foarte multa dragoste.

| Razerman a răspuns:

Si daca nu ne dorim o relatie perfecta?

| BaietzashuL a răspuns:

Mie unul imi place sa alint si sa fiu alintat, imi place ca iubita mea sa stea mult cu mine, sa avem sentimente unul pentru altul mai intense, putin romantism si cand va fi cazul si sexul, dar nu sunt un disperat ca majoritatea. Cand se simte pregatita, va urma...

| Stefan_Stef_1996 a răspuns:

Serioasa, intelegatoare ( fara gelozii ), cu mult timp petrecut cu partenera langa tine :X:X

| Weezymihai a răspuns:

Eu personal asa vad relatia perfecta :

Imagineaza-ti un cer plin de stele
imagineaza-ti cum te uiti la ele
Imagineaza-ti ca acolo suntem noi
Imagineaza-ti ca suntem singuri amandoi
Imagineaza-ti cum te tin in brate strans
Imagineaza-ti caldura care intre noi a patruns
Shhh! Acum imagineaza-ti cum sufletele comunica si suspina
Din cauza cuvintelor frumoase ce ne alina
Imagineaza-ti un ocean de vise
Si un rau de lacrimi de fericire pe obraji prelinse
Imagineaza-ti focul ce arde in sufletul meu
Iar apoi imagineaza-ti golul din sufletul tau
Ar trebui sa fim fericiti, dar ceva totusi lipseste
Imagineaza-ti cum gheata din inima incet se topeste
Imagineaza-ti ca ne apropiem usor
Imagineaza-ti ca incep sa zbor
Imi imaginez cum si tu incepi sa zbori
Iar dragostea incepe sa imi dea fiori
Incearca sa-ti imaginezi un loc divin
Un loc pe care numai noi sa-l stim
Imagineaza-ti un camp plin de flori
Un loc in care nu poti nici sa mori
Imagineaza-ti raiul drag si sfant
Imagineaza-ti focul iubirii noastre arzand
Imagineaza-ti pasarile cerului cum zboara
Imagineaza-ti cum ne unim energia spirituala
Energie calda a unor suflete indragostite
Suflete de Dumnezeu ocrotite
Imagineaza-ti cum te sarut usor
Cautand cuvinte pentru a-ti spune cat te ador
Imagineaza-ti ca ma ocrotesti
Cum eu imi imaginez cat de mult ma iubesti
Imagineaza-ti cat de mult te simt
Imagineaza-ti cum iti soptesc soapte de alint
Imagineaza-ti cum iti mangai chipul fin
Imagineaza-ti cum in brate strans te tin
Si iti promit ca totul va fi bine
Pentru ca nu-mi pot imagina o viata fara tine

(dar nu prea mai cred ca exista dragoste adevarata)

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Weezymihai):

Mi se face greață.

| Raoul_Denis_1992 a răspuns:

O relatie bazata pe incredere si intelegere! Nu ca fata sa te intereseze doar partea materiala cum se intimpla de
obicei!