| aanonimm a întrebat:

Cum vezi tu sexul? Ca pe o necesitate, sau ca pe o placere?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Cauza e necesitatea, efectul e placerea. Cand doresc sexual o persoana, simt nevoia sa fac sex cu ea, fac si simt placerehappy Ambele, deci, nu cred ca una o exclude o cealalta. Ar trebui?

27 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ca o placere. Daca la cuvantul sex mai adaugai cuvantul dragoste, raspunsul meu cuprindea un alt complex.

| fabiola a răspuns:

Ca pe o necesitate cand nu poti dar il doresti, ca pe o placere cand si poti si iti doresti! glumesc, evident!

| SweetCandy a răspuns:

O placere care se transorma in necesitatehappy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ambele.

| Sara a răspuns:

Ambele. Sexul il tratez ca pe o arta happy

| Barajag a răspuns:

Si una si altabig grin

| Encore a răspuns:

Si una si alta

| yanny`s a răspuns:

Placere

| CrucifiedCountess a răspuns:

Necesitatea provoaca placere si viceversahee hee

| CrucifiedCountess a răspuns:

@SIA ...ai grija ca ma faci curioasa... devil

| death a răspuns:

O placere necesara. Produce dependenta.

| Misterious a răspuns:

Exact cum spune psiholoaga...sexul e mai mult ca un drog cel putin eu merg pe principiul acesta.deoarece iti doresti din ce in ce mai mult ca pe o necesitate placerea... e suficienthee hee

| Andreeagen a răspuns:

Ambele... e o necesitate k daca nu faci de unde apar bebeii?laughing

| byank a răspuns:

Sex? daca asta ai vrut sa zici intr-adevar(adica fara vreo implicatie afectiva ), sexul inseamna dependenta, placere, si cam atat...

| cristianli a răspuns:

A bea apa, a manca e o necesitate, u atingi climaxul cand bei apa? de fapt si sexul este o necesitate pentru perpeturea speciei, insa nu cred ca din perspectiva asta ai pus tu intrebarea. sa zicem ca o necesitate a satisfacerii placerii.

| fzcsm a răspuns:

Ca pe o placere si un motiv de distractie.

| nustiucine a răspuns:

Placere...sexul e diferit de iubire- sexul reprezinta apropierea fizica, iubirea e doar sentimentul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O obligatie; ca daca nu fac sex mi se urca sangele la cap si apoi...Ca boom!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O artă care nu o scapă nimeni din ochi și trup!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca suna mai bine "dragoste" pentru mine happy nu am ajuns la stadiul sa fie o necesitate pentru mine. sunt de acord cu SIA. chiar e o arta...arta seductiei. e si placere daca e si iubire. nu am incercat asa cu oricine si nici nu voi incerca daca nu existe sentimente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sexul? ce e ala? parea sa spuna unul care ieri zicea ca el nu faca sex, face dragoste! sexul pentru. mine este o necesitate! recomandat de medic! fiindu-mi picioarele amputate nu mai pot face multa miscare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O placere desigur... dar sunt altii care il vad ca si o necesitate si pentru astfel de lucruri se masturbeazarolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe primul plan necesitate dupa care, sexul ca necesitatea se transforma in sexul ca placere

| Cr7adi a răspuns:

Tu si sexul ca si hitler si pacea

| danukck a răspuns:

Nustiu de ce uni baietii vad sexul ca pe o distractie, cand o sa iubesti fzcsm nu o sa m-ai zici ca sexul este o necesitate.succes!

| florin6 a răspuns:

O necesitate placuta.