| Duhovnicul a întrebat:

Cunoasteti persoane asexuale? Ce parere aveti despre ele? happy
( Nu ma refer la celibatari sau care practica abstinenta de buna-voie )

10 răspunsuri:
| Scarlettt a răspuns:

eu sunt una dintre acele persoane, mereu m-am gandit de ce nu a comport si eu ca restul adolescentilor de varsta mea, pana am realizat ca nu simt nevoia de sex sau sa ma simt atrasa fizic de cineva... P.S : Am aproape 18 ani

| Duhovnicul explică (pentru Scarlettt):

Ceilalti cum se comporta cu tine? Stiu despre asta? Ai prieten? Sunt multi asexuali care sunt romantici, dar sunt si persoane aromantice.
Scuze pentru avalansa de intrebari happy

| neutrino a răspuns:

In primul rand ca celibatarii fac sex, iar unii dintri ei fac mai des chiar decat unele cupluri normale.
In anturajul meu nu am prieteni asexuali, ba din contra!

| Fatamuntilor a răspuns:

Cine a spus ca celibatarii nu practica sexul. POATE din contra, au libertate mai mare, nu-si inseala nevasta /prietena /amanta.

Acele persoane care nu simt dorinta sexuala poate au fost agresate in copilarie si le frica, poate nu au intalnit persoana potrivita sau poate le e frica de eventualele consecinte:sarcini, boli.

| Scarlettt a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu, din contra am avut o copilarie frumoasa si linisita, doar ca nu simti nici o atrcatie fizica sau nevoie de a face sex cand esti asexual!

| Alcyon a răspuns:

N-am nicio parere. Cata vreme nu deranjeaza pe nimeni, de ce ar conta?

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Bre daca mata esti popa eu sunt papa de la roma. In alta ordine de idei, nu, nu cunosc. Dar cunosc foarte multi homosexuali, adica fiecare popa pe care l-am intalnit! laughing

| Jardelin a răspuns:

Adica de ăia care practica abstinenta de nevoie?! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am cunoscut dar sunt oameni puternici, asta-i clarlaughing

| MortalProxy96 a răspuns:

Păi, eu aș fi asexuală, deci e ok.

Dacă întrebi, nu, nimeni nu știe despre asta pentru că nimeni nu mă întreabă ce orientală sexuală am și da, cei ce au orientarea asta se pot excita. Doar că nu vor relații de niho-niho, dacă știi ce zic.