| Jeremy1 a întrebat:

Cunosc o fata de 7 luni. Inca de la inceput ne-am simtit bine in preajma celuilalt si am descoperit ca aveam multe in comun. Mi-a dat nr. ei de tel.si ne-am mai intalnit de 2 ori. Dupa cele 2 intalniri am vorbit aproape 12 ore pe zi cu ea. Stateam pana pe la 5 sa vorbim. Am intrebat-o daca ma place si a spus ca da. In rest, dupa mai mult timp, am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine, dar a spus ca nu mai poate avea o relatie din cauza fostului prieten (de care se despartise de aprox. 1 an!). Am acceptat ideea, dar au mai trecut de atunci 2 luni si tot asa o tine. Care e problema? De ce continua sa foloseasca relatia ei trecuta drept motiv ca nu putem fi impreuna? Oare am vreodata sanse la ea? (cum am zis, vorbim despre orice, pana si despre sex)

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

E vorba de un an de cand s-a despartit de prieten, nu cred ca acesta ar fi motivul. poate ca ii place de tine doar ca prieten si nu stie cum sa iti respinga cererea ta de prietenie( ca iubiti). vb cu ea si spune-i sa fie sincera indiferent care ar fi raspunsul ei. daca vezi ca nu vrea nu mai insista, ramaneti doar prieteni si orienteaza-te spre alta fata.happy bafta!

10 răspunsuri:
| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Poti sa ai sanse cu ea. daca o placi ff mult ce m'ai stai? roga`te de ea.Pana la urma o sa vrea iti zic eu.Asa fac si eu cu prietenu' meu. Ii ziceam ca nu pot, bla bla. Da pana l-a urma l'am acceptat.
Deci, daca o vrei, castiga ca pe un trofeu! Aaa, ii spui ca poti s`o faci sa uite de el si ca uh vei fii ideal pentru ea.
BAFTA!

| crysty08 a răspuns:

Da ai sanse te asigur

| marla a răspuns:

Ea cred ca inca nu a acceptat ideea ca s-a despartit de celalalt, probabil cauta ceva in schimb. poate ceea ce a "fost" intre voi pentru ea sa fie doar o distractie, un mod prin care sa uite de precedentul. si nu eragata p. u vreo relatie, dar in acelasi timp nu vroia sa piarda o ocazie de recuperare =)

| innulea a răspuns:

Hmm, sunt si eu fata, si o inteleg perfect, asculta: tu trebuie sa arati ca tu esti mai bun decit fostul ei de 100000 de ori, si ca tu n-o s-o faci niciodata sa sufere, sau ceva de genul acesta. trebuie sa faci ceva [enigmatik, imposibil, senzational.etc] pentru dinsa`pentru ca sasi dee seama ca nu mai e nevoie sa tot tinjiaska dupa un derbedeu, arata-i ca esti mai bun

bafta :*

| PuFuleTz_5685 a răspuns:

Eu cred ca sansa la iubirea ei insa ar trebui sa stii cum sa ajungi la sufletul ei (adica foarte atent cu delicatete)deoarece unica explicatie la faptul ca ea foloseste drept motiv fosta ei relatie poate fi doar faptul ca s-a dezamagit in dragoste si ii este frica sa mai iubeasca.

| dulciana a răspuns:

Dupa parerea mea ea sau la iubit prea mult pe fostul ei iubit si nu poate sa treaca peste asta, sau el nu ii da pace sa il uite.adika o mai suna, dar daca vrei sa fii cu ea atunci ai nevoie de foarte multa rabdare.Sustine-o! Intelege-o! Dar daca vrei sa ai si relatii cu ea.atunci,draga,iao incetisor de tot...asa ca succes, baiete! o sa ai nevoie

| psihox a răspuns:

Sau, ce-ar fi sa o urmaresti ce face cu fostul prieten. Sa le programezi la amandoi o intalnire pe neasteptate sa-i urmaresti si sa-i auzi ce converseaza, dar fara sa te observe, sa te vada. Sa le provoci o discutie ca fata sa vorbeasca cu fostul prieten ca de ce nu poate sa aiba o relatie cu tine si apoi sa te hotarasti ce fel de prietena vei avea in viitor.

| Nimic special a răspuns:

Probabil i-ai zis ceva care a nelinistito. Mie personal imi plac baietii deschisi, sa le zici tot ce simti. Sau te vede ca un bun amic, frate nu ca un iubit. Greu cu fetelelaughinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar fi imposibil sa ai sanse la ea, daca tot discutati despre orice, insa ce stii tu despre fosta ei relatie? despre fostul ei prieten? POate ca el n-a fost tocmai un "model" pentru ea si poate ca s-au intamplat lucruri mai putin placute intre ei doi... Ori poate-i este frica de o noua relatie, de o noua "dezamagire", de o noua "despartire"...ai vorbit cu ea daca-i este frica de ceva? De ce nu vrea o noua relatie? Incearca sa-i arati ca tii foarte mult la ea si ca iti doresti cu adevarat sa fii cu ea!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic ceva simplu. Fostii prieteni nu conteaza. E doar un pretext ca sa te bage in ceata. Daca o stii de 7 luni si n-ati facut nimic pana acum, cu cat trece mai mult timp cu atat e mai grav. Singura solutie in mom. asta e sa iei o decizie radicala, si nu te mint. Fa in asa fel incat sa faci sex cu ea. Apoi paraseste-o si nu o mai baga in seama cateva zile. In felul asta ai sanse sa incepi o relatie cu ea.