| NewMechaa2001 a întrebat:

Cunosc o fata, de fapt e verisoara celui mai bun prieten al meu, o cunosc de vreo 3-4 ani. nu o placeam la inceput. chiar mi se parea enervanta, stateam afara cu ea si mai multi prieteni si cu timpu am inceput sa o plac. Unul dintre prietenii ei cel mai bun mi-a zis acum 2 ani ca fata ma place, am banuit eu ceva dar nu eram sigur, fapt ce m-a facut sa ma indragostesc de ea. Aproximativ 1 an jumate nu ne-am vazut deloc, ne mai vedeam pe afara ( buna, buna si atat), pana la ziua prietenului meu cel mai bun cand ne-am intalnit, in noaptea aceea s-au intamplat multe intre mine si ea( saruturi, imbratisari etc.) au trecut aprox 2 luni de atunci, ne-am vazut odata dar am vorbit numai tampenii, nu am pomenit nimic de noaptea aceea. Problema e ca am inceput sa o iubesc, sa o ador si ea umbla cu altii dar nu stiu cum sa fac sa vorbesc cu ea, sa ii spun ce simt, pe cand ea nici atat.
Cand ne vedem pe afara tot timpu se uita la mine intr-un fel anume si imi dau seama, si cred ca si ea si-a dat seama, de fiecare data cand stateam cu ea afara, imi striga numele, incerca sa imi spuna ceva dar eu ma prefaceam ca n-o aud, doar ca sa o evit.
Doar la ea ma gandesc in fiecare noapte cand ma pun in pat, si nu stiu cum as putea sa o uit.
Credeti ca ar trebui sa las timpul sa decida? mi-e foarte greu sa ii spun ce am pe suflet.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca iti este frica, poti sta deoparte si sa privesti la altii care au curaj. Poate ca numai asa vei intelege ca barbatul, daca-si doreste o femeie, trebuie sa lupte pentru ea, trebuie sa o cucereasca, nu sa stea cu burta la soare si sa astepte ca femeile sa sara pe el.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Thextruexme a răspuns:

Actioneaza, pana nu o pierzi asteptand.

| Allynna2013 a răspuns:

Ti la ea? Atunci actioneaza

| Petre_Justy_1997 a răspuns:

Fa-ti alt id si vb cu ea. sau spune-i direct ca o placi si lasa lucruruile sa vina de la sine. nu lasa timpu sa decida ca poate sa fie prea tarziu