| anonim_4396 a întrebat:

Cuplurile căsătorite care nu au copii sunt mai fericite și o duc mai bine decât cuplurile care au copii?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stiu o relatie roman spanioloaica casatoriti care nu vor copii ea nu vrea si el nu tine cont ii e indiferent. Calatoresc des si au multe activitati. Aia e viata buna cu copil ramas bun la vicii si activitati interesante

| Adry05 a răspuns:

Depinde mult de ei. În general da pentru că lipsa copilului = o grijă în minus = mai puțin stres = mai puține motive de ceartă + situație mai bună financiar, posibilitate mai des de ieșiri, plecări, distracții care fac bine și cuplului și individului. Dar există și destule familii care tor reușesc să găsească timp și pentru asta și cu-n copil

| corbulalbrosu a răspuns:

Formularea unui raspuns care sa fie corect si rational d.t.p.d.v. se poate aprecia ca ar fi practic neconcludent si inutil.

| Emilian65 a răspuns:

La prima vedere, sunt fericite. Dar, mai tarziu nu.

| Sofer a răspuns:

Cu copii sau fără, pot sa fie fericiți sau triști.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde ce ii face fericiti, aia fara copii poate fac vacante la 3-4 luni si vad toata lumea, vor distractie/relaxare si asa sunt fericiti.
Aia care au copii pe care si i-au DORIT SI ASTEPTAT isi gasesc fericirea intr-un copil pe care il fomeaza/educa si uita de toate grijile cand copilul zice prima oara mami/tati sau cand rade.
Financiar un copil implica multe cheltuieli, deci aia fara copii o duc mai bine si isi permit mai multe, evident vorbesc de oamenii care au acelasi salariu ca altfel e cand Gheorghe nu are copii dar munceste pe 2500ron si Vasile are copii dar munceste pe 8500ronwinking

| Crackman a răspuns:

Până ajung bătrânii si ii urmăresc pe cei cu nepoți

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii sunt nefericiti fara copii, altii sunt nefericiti cu ei. Imi spunea o doamna ca orice femeie trebuie sa fie si mama. Altora nu le pasa de facut copii. Ficare cuplu isi construieste fericirea dupa bunul plac. Unii nu vor fi fericiti niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu personal aș fi mai fericită fără copii.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

La fel pot zice. E mai bine sa investesti bani in calatorie cu masina si alte prostii care ne.ar face fericiti impreuna (daca ar fi asa)

Răspuns utilizator avertizat
| adeluna a răspuns:

Depinde daca lipsa copilului e o alegere comuna si constientizata.

| Luk123 a răspuns:

E pentru tine întrebarea?
Dacă da, încearcă să îți imaginezi cum ai fi tu cu copii, dacă crezi că o să te simți bine,?
Dacă nu, prezervativul de așteaptă pe raftul trei la non stop!