| vanea11 a întrebat:

Daca ai acum fimoza si o lasi pe mai tirziu nu se va inrautati situatia?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se poate inrautatii, mai ales ca ai doar 15 ani.
1. Cucul nu mai poate creste, ca nu are spatiu
2. Devine dureros la urinat
3. Apar complicatii ale fimozei: parafimoza, balinita samd.
3. Iar mai tarziu, sexul este practic imposibil sa fie facut.

http://www.romedic.ro/fimoza-si-parafimoza
https://www.medlife.ro/......teaza.html

| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretc NU are de ce sa se mai inrautateasca. Afectiune exista deja deci mai rau nu poate deveni, doar ca in multe cazuri impiedica dezvoltarea in lungime a penisului. Daca varsta baiatului este de peste 16-17 ani si din acest motiv nu mai creste penisul este yot una ca operatia este facuta acum la anul sau peste 10 ani. Tot un drac, vorba romanului. Sanatate!

| Badboi a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ce-i aia fimoza?

| vanea11 explică (pentru corbulalbrosu):

Eu am 15 ani atunci va creste

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa se înrăutățească situația. Pentru a evita acest lucru, consulta un medic urolog și urmează sfaturile dete de acesta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, pentru ca nu are de ce.

| Victoria18 a răspuns:

Nu.