| eusebiu27 a întrebat:

Dacă ai contact sexual neprotejat și actul se finalizează cu ejacularea in vagin, iar fata nu este in perioada fertila este aproape de următorul ciclu menstrual adică in perioada de infertilitate absoluta exista risc de sarcina?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In ultimele 10 zile ale ciclului menstrual este cu totul imposibil sa se poata forma sarcina, datorita faptului ca in aceste zile este cu totul IMPOSIBIL sa mai poata sa existe in UTER un OVUL VIABIL.

| Tina12345 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dai cele mai bune răspunsuri de pe TPU. Te apreciez pentru inteligenta și promptitudine. Kisses

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Tina12345):

în 18 Ianuarie | Tina12345 a răspuns (pentru corbulalbrosu):
Dai cele mai bune răspunsuri de pe TPU. Te apreciez pentru inteligenta și promptitudine. Kisses

Daca vei activa mesageria iti voi putea raspunde cu un comentariu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea ca o sarcina sa poata sa ia nastere, exista NUMAI si NUMAI in timpul celor circa 4-5 zile ale fiecarui ciclului menstrual care apartin de PERIOADA FERTILA situata in preajma zilei de OVULATIE. In restul zilelor este cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina fiindca pur si simplu in afara perioadei fertile NU poate sa exista in uter un OVUL VIABIL. Sarcina nu se poate forma, sa apara DIN NIMIC, DIN NEANT, asa cum are impresia sau convingerea cel care ti-a transmis primul raspuns. laughing

| Frank51 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu vreau sa te contrazic deoarece ai dreptate, sansele tind spre zero. Dar ovulatia este influentata si de factori externi, si data la care apare poate sa se schimbe. Daca luam toate acestea in calcul acel imposibil devine improbabil mai degraba, cu sanse de cam ~0. 0001%, adica o femeie din 10.000 are acest ghinion.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Frank51):

Evit sa comentez ceea ce se poate intampla in cazuri ''punctuale'' a caror probabilitaate sa se poata intampla este de ordinul a '' ~0. 0001%, '' Aceasi probabilitate/''GHINION'' de a muri in timp ce te plimbi prin parc o poate provoca si un meteorit care sa-ti pice din cer direct in cap. Nu-i asa? thinking

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista risc de sarcina.

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina exista mereu cand o faceti neprotejat
Sfat : Folosiți prezervativul pe viitor, corect, și de fiecare data!

| Johny_George_1997 a răspuns:

Tot timpul exista un risc minim de sarcina, perioada de fertilitate doar ridica riscul.