| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am 20 de ani pot avea o relație cu o fată de 15, 16 ani? Se poate face pușcărie, din cauza asta?

Răspuns Câştigător
| epurasu a răspuns:

Relatie de prietenie da, poti avea - da sa te abtii de la relatii sexuale chiar cu consintamantul ei ca in caz ca ulterior se supara pe dine dintr-un alt motiv te poate santaja poate spune ca ai fortat-o sau i-ai promis ceva!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se poate face puscarie, daca aprintii depun plangere, ea fiind minora.
la 20 de ani esti destul de barbat ca sa poti sa-ti agsesti o fata/femeied e varsta ta, nu sa seduci fetite minore, putand fii considerat un act de pedofilie.

| mihai69 a răspuns:

Da, respectiv nu.

| mi25 a răspuns:

Daca este consimtit de fata, poti avea relatie sexual (la asta se refera legea) cu un(o) minor(a) care are mai mult de 15 ani. Dar... e putin periculos, ca daca ea se supara pe tine poate declara ca i-ai facut promisiuni.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Pedo -_-

| isemilia a răspuns:

Da, poti face puscarie daca iubita ta merge la politie.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandruInu a răspuns:

Ba esti nebun!? Scuza-ma ca îti zic sau te întreb, ai 20 de ani, cu ce ai combinat-o? Cu o cafea din spatele liceului? Este sub demnitatea ta ca barbat sa umbli cu o pustoaica, mi-e mi-ar fi rusine sa ma afisez cu o,, boboaca" ca sa zic asa, si eu am 20 de ani,sa nu îmi zici ca, te-ai îndragostit, te face si mai patetic, nu te îndragostesti de ele pentru ca nu trebuie sa te uiti la ele, eu unul caut fete peste vârsta mea, 22-25 am fost si cu femei de 30-35 de ani.
Sfatul meu este sa îti iei candul de la treaba asta.

| elennax a răspuns:

De varsta ta nu mai gasesti si vrei sa le aburesti pe alea de 15 ani?

| Tactuecelmaitare a răspuns:

De 15 nu, de 16 da