| MaraiN0028 a întrebat:

Dacă am făcut sex am ejaculat afara far după ce am ejaculat am mai băgat puțin penisul in vagin se poate sa rămână însărcinată?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este un cat se poate de categoric DA. Fiindca intotdeauna dupa ejaculare in uretra penisului (in canal) ramane o mica cantitate de sperma (mai mult decat suficienta) care se va scurge imperceptibil dar sigur din penis in urmatoarele 2-3 ore de dupa ejaculare, in cazul in care imediat dupa ejaculare sau inainte de urmatorul act sexual nu se produce o urinare.
Bineinteles ca sarcina se poate forma doar daca exista si cea de a 2-a conditie obligatorie si anume ca femeia in acel moment sa fie in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ea era în perioada fertilă, desigur. Aproape la fel de bine ca și când ai fi beneficiat de toată plăcerea, doar că ai ratat momentul, scoțând veverița din scorbură exact când se simțea și ea mai bine...

| lorena1gianinak a răspuns:

Da,daca era in perioada fertila.

| Lorennn a răspuns:

Buna, ce ar fi sa te uiti prin acelasi intrebari iar dupa sa iti dai seama ce s-ar intampla?