| Mada_Madalin_2000 a întrebat:

Daca am facut sex cu prezervativ de 4-5 ori intr-o zi, apoi dimineata urmatoare am facut-o fara (m-am spalat pe penis, si m-am asigurat ca nu imi mai curg acele cateva picaturi din lichidul "pre-orgasmial" P.S. nu stiu cum sa il numesc.) si nu am terminat in vagin, am scos penisul afara si nu i-am dat voie sa iasa nicaieri pana nu m-am departat serios de vagin, sunt sanse ca fata sa fie insarcinata? De obicei ciclul iii venea din 32-33 de zile dar nu i-a vent, au trecut 35. Si noi am facut asta pe la jumatatea lunii, iar luna precedenta am facut sex in timpul menstruatiei. Iar dupa 10 zile cand am facut neprotejat i-au curs 2-3 picaturi de sange (fara dureri, si s-a intamplat doar intr-o seara') deci nu era ciclul.
Imi explica si mie cineva toate astea va rog, sunt speriat.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai bani de atatea prezervative zilnic? Sa-si faca un test de sarcina.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in interios nu ramane bortoasa

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Frate tine minte un lucru, mai bine dai 30 de lei pe prezervative decat sa faci neprotejat si sa o dai in bara si sa platesti cu libertatea si viata ta

| corbulalbrosu a răspuns:

DOAR in cazul in care in respectiva dimineata ai urinat inainte de a avea contactul sexual si de asemenea daca esti absolut sigur ca ai fost capabil sa-ti controlezi la perfectie ejacularea poti spera sa nu apara o sarcina, fiindca/deoarece chiar si din putinele date oferite este posibil/se pare ca sexul cu pricina s-a petrecut in perioada fertila. Un raspuns mai concret si catusi de cat corect se poate da doar daca precizezi data la care a inceput ultima menstruatie, data cand a avut loc sexul si la ce data ar fi trebuit sa inceapa menstruatia. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Acele picaturi de sange care au aparut dupa 10 de la actul sexual, sunt semne ca ea a ramas gravida dupa cele 4-5 numere de sex care le-a avut cu tine.

| sofisis a răspuns:

Lichidul acela de lubrifiere NU ai cum sa il controlezi...asta asa ca fapt divers. Nu stiu pe cine incerci sa pacalesti cu asta dar e ceva ce nu simti cand iese.
Acum trecand peste asta, acel lichid propriu zis nu contine spermatozoizi dar ii transporta si avand in vedere ca majoritatea barbatilor ejaculeaza aproape zilnic, e usor de spus ca exista mai mereu risc.
Totusi asta nu inseamna ca e insarcinata. 3 zile nici macar nu se considera abatare. De la 7 zile in sus poate incepe sa isi puna semne de intrebare.
Faptul ca ai facut sex in timpul menstrei e irelevant...si atunci exista risc de sarcina, chiar daca foarte mic, nu e inexistent.
Ceea ce e ciudata e sangerarea aia la 10 zile dupa partida neprotejata...cam coincide cu sangerarea de nidatie, cand se implanteaza ovulul.
Cel mai simplu mod de a scapa de banuieli care crezi ca e? TEST DE SARCINA!
Ca noi ne putem da cu presupusul cat vrem...nu avem de unde sa stim exact ce si cum iar ciudatenii se intampla mereu.

| Mada_Madalin_2000 explică (pentru sofisis):

Am facut asta pe data de 14, si nu putem cumpara unul pana pe data de 11, deci... ar trece aproape o luna, in concluzie, ar trebui sa ma grabesc sa cumpar unul sau sa astept pana atunci ca sa nu ma mai compic (daca ar fi asa, care este limita avortului?)

| sofisis a răspuns (pentru Mada_Madalin_2000):

De ce nu poti cumpara unul pana pe 11?
Esti izolat de lume? Nu ai o farmacie acolo unde locuiesti?
Daca mai astepti e posibil sa aveti supriza si sa ii vina menstra.
Ca fapt divers, avortul se face pana in 12 saptamani de sarcina.