| Alinut456 a întrebat:

Daca am facut sex iar el nu si-a dat drumul in mine, a scos-o cu ceva timp inainte, pot ramane insarcinata?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

| Violleta2022 a răspuns:

Sanse sunt intotdeauna sa se scape, depinzand doar de perioada ta fertila.
Totusi, de ce va jucati si riscati fara prezervativ? Chiar nu ati gasit sa imprumutati 2 lei, pentru un prezervativ?

| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent in ce moment al ciclul menstrual este intretinut actul sexual si anume daca sexul are loc in una din zilele perioadei de MENSTRUATIE, sau in una din zilele care apartin celor 2 perioade INFERTILE (relativa sau absoluta), sau in una din zilele PERIOADEI FERTILE, indiferent in care zi a ciclului menstrual este intretinut sexul fara ejaculare, atunci formarea unei sarcini devine 100% IMPOSIBILA.
Sarcina se poate forma numai in cazul in care in 1-a sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE ajunge sperma autentica in vagin. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti ramane gravida.

| Frank51 a răspuns:

Da. Sansele sunt mai mici sau mai mari in functie de perioada in care ati facut-o. Daca ai ciclu regulat si o faci in perioada nefertila sansele sunt mici(atentie, mici dar nu inexistente).

Oricand o faci, exista un oarecare procent de risc, iar faptul ca o faceti inconstient denota iresponsabilitate.

| Crackman a răspuns:

Depinde de astre cum vor sa patesti.
Sansele sunt mici dar sunt

Răspuns utilizator avertizat
| Willis a răspuns:

Nu rămâi însărcinată. Dar pe viitor este mai sigur cu prezervativul.

| mâța06 a răspuns:

Daca nu te-ai protejat da, lichidul preejaculator conține spermatozoizi activi, deci fa 1-2 teste de sarcina pentru că probabil ești gravida, daca nu au trecut 72 de ore de la actul sexual poți lua pastila de după