| Alexandra620112 a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat cu o persoana, dar nu si-a dat drumul in mine, sunt sanse sa raman gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea ca lichidul preejaculator sa contina spermatozoizi poate exista numai in cazul in care barbatul respectiv ar fi ejaculat cu 1-3 ore mai inainte de actul sexual intretinut si NU at fi urinat intre timp sau chiar inainte de actul sexual intretinut.
Fiindca NU a ejaculat, reiese ca nu a ajuns sperma in vagin si in aceste conditii este cu totul imposibil sa se poata forma sarcina chiar si in cazul in care in acel moment ciclul tau menstrual ai fi fost in PERIOADA FERTILA. Reiese ca se poate aprecia si afirma ca in aceste conditii in proportie de peste 99% NU se formeaza o sarcina. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa ramai gravida.

| Sofer a răspuns:

Șanse mici. Nu ramai însărcinată.

| MValentin a răspuns:

Lichidul preejaculator in mod normal nu ar trebui sa contina spermatozoizi.
Doar in cazul in care s-o masturbat inainte si avea ramas in uretra sperma sau sufera de ejculare precoce.
Deci, nu ar trebui sa fie sanse dar e mai bine sa faceți un test la 12 zile de la concepție

| MValentin a răspuns (pentru MValentin):

Dar in continuare coitus interruptus nu este o metoda sigura.
Merge practicata in timpul perioadei tale nefertile. Pana atunci sunt o multime de metode de prevenire a unei sarcini

| ArianaVarcol a răspuns:

Da sunt sanse, mai ales daca erai in perioada ovulatiei, poti ramane insarcinata si de la lichidul preejaculator.