| ElEmennt622 a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat, nu am ejaculat in interior si fata nu era in perioada fertila, ea poate ramane gravida?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, de unde sa ramana?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi daca nu ai ejaculat cum sa fie gravidă, din ce, poate din lichidul preejaculator care contine si el spermă, dar șansele sa o lasi insarcinată numai din acel lichid cred ca sunt mici, data viitoare fă o cu prezervativ, ea ce varsta are?

| corbulalbrosu a răspuns:

NU, NU, NU. In proportie de peste 99% GARANTAT... NU Sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care, actul sexual a fost intretinut in mod sigur intr-o zi care nu apartinea/era in afara perioadei fertile, posibilitatea de a se forma o sarcina este considerata ca fiind IMPOSIBILA intr-un procent de peste 95-96%, daca sexul a fost intretinut inainte de OVULATIE, si este 100% IMPOSIBILA in cazul in care sexul neprotejat este intretinut dupa ce PERIOADA FERTILA s-a terminat. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da. Doar că trebuie să repetați figura atunci când ea e în perioada fertilă. Și să ejaculezi puțin și în ea.

| Emilian65 a răspuns:

Nu, pentru ca nu ai ejaculat in ea si nu era in perioada fertila.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu se afla în perioada fertilă nu sunt șanse să fie însărcinată.

| Public22 a răspuns:

Sunt șanse mici, pentru ca lichidul seminal conține și el sperma. Data viitoare mai bine te protejezi.