| Npcnpcnpcnpc a întrebat:

Daca am fimoza si fac sex cu iubita mea ma va durea capul penisului? Se va rupe acea piele in plus?
P.S. penisul meu nu se decaloteaza deloc, dar voi rezolva asta in cateva luni
Funda

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul pericol real care exista si se poate produce in timpul actului sexual este trecerea din starea de fimoza in cea mult mai periculoasa si deloc dorita de parafimoza. Insa acest lucru se poate produce numai/doar in cazul in care penisul este afectat de fimoza de gradul II sau III si actul sexual la un moment dat devine mult prea intens, agresiv, violent sau practicat... in forta si astfel preputiul sa treaca fortat peste gland si pe urma sa ramana blocat, nemiscat in spatele glandului, in asa numitul sant balanopreputial. Sanatate!