| florinaestera a întrebat:

Dacă am menstruație neregulata am mai multe sau mai puține șanse sa rămân gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a ramane insarcinata scade in cazul in care ciclul menstrual este neregulat le fel si probabilitatea va deveni tot mai mica cu cat ciclul menstrual este mai dereglat si cu cat lungimea ciclurilor va creste mai mult. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, asa este, pentru ca nu-ti poti calcula ovulatia si perioada fertila.

| Raluca199427 a răspuns:

Ai și multe șanse și putine șanse! Faptul ca ai menstruația dereglata nu înseamnă ca e ceva bine! Un medic ginecolog îți poate spune. Din ce știu eu e cam greu sa rămâi însărcinată pentru ca organismul nu poate acționa normal! Deci medicul e cel mai bun care te poate lămuri!

| MeGustaSiempreTu a răspuns:

Buna.Mai multe, pentru ca avand menstra neregulata, atunci la fel sunt si perioadele fertile.Insa poti sa aflii cand esti la ovulatie cu un test. Testul de ovulatie de la Barza parca