| anonim2533 a întrebat:

Daca am pofte mari de mancare dupa anticonceptionale, inseamna ca pastila si-a facut efectul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este determinat stiintific ca in cazul folosirii pastilei AC pe o perioada de timp mai indelungata, de cel putin/minim 4-6 luni, hormonii existenti in pastila anticonceptionala pot sa provoace si/sau sa induca doar senzatia de foame sau pofta de a manca cantitati mai mari de alimente. Ingrasarea anumitor femei NU este urmarea folosirii acestor pastile, ci se datoreaza faptului ca NU reusesc/NU sunt in stare sa se opuna consumarii de cantitati mai mari de alimente decat cele mancate inainte. Se pare ca in aceasta intrebare faci o CRASA CONFUZIE intre 2 pastile complet diferite ca denumire corecta. laughing Sanatate!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unul din efectele secundare ale anticonceptionalelor, este pofta de mancare si luarea in greutate!
Asa ca, fii atenta cu pofta asta de mancare, ca poti pune foarte multe kg pe tine.

| Freya1 a răspuns:

Nu.
Inseamna ca nu iti sunt bune pastilele si ar trebui sa mergi la un medic pana nu o sa iei deastic in greutate.

| anonim2533 explică:

Da mi mesaj pe Facebook. Sau te caut eu. Ti am trimis numele

| Meyrem99 a răspuns (pentru anonim2533):

Nu am primit numele.

| anonim2533 explică (pentru Meyrem99):

Ti-am tris mesaj

| Meyrem99 a răspuns (pentru anonim2533):

Nu am primit.Nu poti trimite mesaje inca.

| Meyrem99 a răspuns (pentru anonim2533):

Nu poti sa trimiti mesaj... iti las contul asta, si vorbim dupa https://m.facebook.com/vanddiverse.bihor.3?ref=bookmarks

| anonim2533 explică (pentru Meyrem99):

Ti-am trimis mesaj

| Meyrem99 a răspuns:

Tu ești sigura ca ești însărcinată? Adica, cum ti-ai dat seama?