| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar fi sa va casatoriti din nou, sa intrati in nou intr-o relatie, ce ati face diferit? Care e primul lucru pe care vi l-ati spune voua, acum tinand cont de experienta pe care o aveti.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu as schimba nimic, daca as avea vreodata sansa sa o iau de la inceput. Nu am regrete, suferinte sau probleme de cuplu, dimpotriva!

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Asta cu intratul într-o relație este cu mai multe tăișuri.
Consider că pentru ca și relația să prindă contur, ai nevoie de timp.
Noi ne-am obișnuit cu această sintagmă, doar că, de la a ne cunoaste si pana la a intra într-o relatie este cale lungă.

Să presupunem totuși, faptul că accept pe cineva în viața mea.
Dacă este să fac ceva diferit, atunci voi renunța când va fi cazul. Fără să încerc să salvez inutil relația.
Fac referire la relatiile toxice din punct de vedere emoțional. Agresiunile fizice nici nu se discută.
Mă refer mai exact la partea în care acea relatie nu mai este benefică nouă, ci dimpotrivă ne distruge pe dinăuntru.
Se consumă in frustrare și ajungem să nu mai avem incredere in noi inșine, practic să ne desconsiderăm.
Asta pentru ca daca nu renunti din timp, nu doar că nu ai parte de iubire din partea partenetului, dar ajungi să nu te iubesti nici tu pe tine.
Este chiar păcat să se întâmple una ca asta.

| Adry05 a răspuns:

Nimic diferit, consider că am ajuns la un nivel de maturitate în relații când chiar nu prea mai am ce să-mi reproșez sau să simt că-mi lipește ceva prea mult sau aș face diferit.

| RAY a răspuns:

Divorțul mann

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pai de ce bro

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce varsta ai

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pai 24