| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

Daca ata penisului este mai subtire sunt sanse mai mari sa se rupa? Mai poate creste in grosime?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tesutul dermatic din care este constituit frenul penian este sanatos d.p.d.v. medical si penisul este clinic sanatos, in acel caz posibilitatea de a se rupe este destul de mica chiar si daca ''ata'' este mai subtirica. Acea asa numita ''ata'' in termeni populari are rolul si rostul de a exista bine stabilit si anume cel de a permite/facilita trecerea prin acea ''teava'' constituita din piele, a unui important vas sangvin prin care curge si ajunge sangele necesar pentru a iriga suprafata glandului (capului) acoperit de pielea fina si ultra sensibila. Frenul penian (''ata'') sanatos d.p.d.v. medical, ramane intreg/intact toata viata in cazul a 80-85% dintre barbatii activi sexual. In urma ruperii ''atei'' de regula apare o scadere destul de insemnata a nivelului de sensibilitate a glandului respectiv. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar fii bine sa nu se rupa, pentru ca nu vei mai avea un penis sensibil si asta iti va afecta erectia si viata sexuala.

| Violleta2022 a răspuns:

Ar fii bine sa nu se rupa, pentru ca nu vei mai avea un penis prea sensibil si asta iti poate afecta erectia si viata sexuala.