| Ymela a întrebat:

Daca ati incepe o relatie cu o fata care va atrage fizic (si sentimental) si ati vrea sa faceti sex, dar ea nu se simte pregtatita sa zicem nici dupa 2 luni (chiar sa aiba 18 ani),ce ati face? ati accepta sa o placeti chiar daca voi vreti sa faceti asa mult dragoste; sa va multumiti cu atingeri intime, saruturi etc. Dupa cat timp ati vrea sa faceti sex cu o fata?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

3 luni as astepta cel mult are timp suficient sa se pregateasca sexual altfel pot zice ca o insel sau despartire

| Ymela explică (pentru mgtow):

Da ai avut pana acum vreo relatie mai serioasa, nu bazată numai pe sex, ci sa iti placa cu adevarat fata?

| mgtow a răspuns (pentru Ymela):

Cand eram mic atunci numi ardea de sex si a fost ceva intre noi

| BlackRose03 a răspuns:

Nu e totul despre sex.
Sunt fata, dar daca as fi băiat si mi-ar plăcea cu adevarat de o fata ar fi ridicol sa fiu in masura sa zic c-o iubesc daca din cauza fricii de a face sex as lasa-o dupa cateva luni si mi-as alege alta tinta.
Sigur, bărbații au si ei nevoile lor.
O femeie trebuie sa înțeleagă asta si sa-si faca curaj la un moment dat pentru a face un pas inainte in relație.
Dar cateva luni in care cei doi sa apuce sa se cunoasca si sa-si consolideze relatia sunt necesare.
Daca se face un an de relație, iar cei doi n-au facut-o nici macar o data este deja o problema.
Intr-o relație e nevoie de răbdare...pana la un moment dat.

| Delocimportant a răspuns (pentru BlackRose03):

Eu am o relatie la distanta de 1 an. Ne.am intalnit de 6 ori pana acum. Eu am 26 de ani, iar ea are 17. Ar fi trebuit sa facem sex pana acum? Este deja o problema daca nu am facut.o pana acum? Ea e virgina, dar eu nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Delocimportant):

Esti tatãl ei sau cum? Ce relatiie drãgutã, lucrezi dincolo? Te rog spune cã ai facut si cadouri la fetitã sa nu fie tristã când iti duce libsa sad

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-si are rostul, e un tip care are o prietena la o distanta maricica si o sponsorizeaza lunar cu bani, tipa profita de el si atat pe scurt.

| BlackRose03 a răspuns (pentru Delocimportant):

Mare diferenta de varsta.
Nu prea cred ca se poate numi o relație din momemt ce ea are 17, iar tu 26, dar ok...
Un an este o problema pentru majoritatea,nu pentru toti.
Da, ar trebui sa fie, dar inainte sa scrii un astfel de comentariu (care nu isi are rostul)mai bine te gandeai la faptul ca poate nu m-am referit la toti.
Ok, pentru tine nu e o problema, foarte frumos ca nu esti atât de disperat si esti dispus sa astepti.
Pentru altul poate e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pool77):

Am fost ironic mi-am dat seama doar din rãspunsul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã are peste 18 mã gândesc totusi cã stie ce vrea, nu mai gândeste ca si o fetitã.
Dupã o lunã doua maxim, la a 3-a intâlnire dacã nu face sex o si las.

| BlackRose03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta inseamna ca n-ai tinut niciodata la ea.
Daca esti atras doar fizic de o persoana se intelege.
Dar cand intervine si atractia sentimentală 2-3 luni ca pe urma s-o lasi e cam putin, nu crezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackRose03):

Inainte sã ti la cineva trebuie sã te potrivesti din toate punctele de vedere, fizic, caracterul, si intr-un final sexual.

Răspuns utilizator avertizat
| LilPeep a răspuns:

Habar n-am sunt prea plictisit de viata ca sa am chef de sex