| pryntesa a întrebat:

Daca ati ramne gravide fetelor si vi s-ar zice de partener sa faceti avor ce ati face? Voi baieti daca ati lasa o fata gravida ce ati face ce ia-ti spune? Vreau raspunsuri sincere de la cei CARE SAU INCEPUT DEJA VIATA SEXUALA.

8 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Dacă aş avea minim 18 ani aş păstra copilul indiferent de ce spune el. Dacă ma iubeşte pe mine va accepta şi va accepta şi copilul. Pt o fată nu e foarte greu să crească copilul singură dacă are alături de ea părinţii ei si o prietenă măcar deci se poate descurca.

Până urmă decizia finală rămâne a ei pentru că ea poate rămâne cu sechele şi probleme fizice cât şi psihice nu el şi dacă se mai şi despart. o să regrete f mult fata.

T.

| Blondamea a răspuns:

Buna eu nu mi-am inceput viata sexuala dar nu cred ca ar fi bine sa faci avort doar de dragul lui ca totusi pana la urma e rodul iubirii voastre.

| dorutza_9395 a răspuns:

Am fost in situatia asta, daca n-ar fi fost prietena mea langa mine probabil ca daca se dovedea sa fiu gravida ma sinucideamstraight face. Si acum imi amintesc ca m-am dus la scoala plangand pe strada si fumasem foarte mult, luasem ochelarii unui coleg pentru a nu observa celalti ca plang.
In ziua aceia eram distrusa la modul cel mai serios.Prietenul meu cand a aflat ca banuiam ca sunt gravida, imi intarziase vreo 15 zile, a rams socat, sincer iti spunlaughing. Pe moment cand a aflat m-a durut ca intr-un fel m-a si respins, statea la calculator si se interesa cat costa un avort, nu s-a gandit ca am nevoie de o magaiere ca la varsta mea nu e usor sa treci prin astea, lui ii era de viata lui, niic decum la viata mea sau a copilului...la noi a fost chestia ca el credea ca eu nu voi avorta, ma cunostea cat iubesc copii, dar am avut noroc si n-a existat nici un bebe.Cred ca atunci l-am urat cel imi mult, mi s-a parut a fi cel mai nenorocit om si chiar era, nici in momentul de fata nu i-am zis nimic din ce-am simtit atunci.
As face ce as gandi eu, asa avorta... n-as mai ridica ochii din pamant daca ar afla parintii ca as fi gravidastraight face.

| maissner a răspuns:

Cumnata mea a ramas insarcina la 15 ani si a nascut la 16. Din greseala evident. Dar eu cred ca a fost mai bine ca a pastrat bebelusul si acum e totul bine si un copil sanatos, decat sa fi avortat si sa fi ramas cu sechele psihice cat si fizice. Dar totusi aici exista un mare risc. Pentru ca daca eu nu va vrea sa se casatoreasca cu tine si sa isi asume resposabilitatea de a creste un copil, va trebui sa te consulti cu parintii tai sa vezi daca ei ar fi de acord sa te ajute in cresterea copilului, iar daca nici ei nu sunt de acord, atunci sincer nu cred ca te vei putea descurca singura cu un copil(tu fiind minora presupun), asa ca in acest caz va trebui sa avortezi. Chestia asta e foarte incurcata. Totusi decizia e a ta.

| mannu a răspuns:

Avort happy

| pryntesa explică:

Io am un ingeras de baiat are 1an si 4luni am avut unu mare noroc ca este cuminte si intelegator si ascultator si am mai avut un alt noroc ca am avut-o pe mama si sora mea aproape de mine si pe nasa la baiat oricum dar mama nu m-ar fi ajuta m-ar fi ajutat baiatul cu care eram atunci evident nu tatal copiilului un baiat care m-a iubit mai mult cand a afalt ca sunt gravida chiar daca nu era al lui la iubit si il iubeste foarte mult acel baiat a fost un inger pentru mine pentru ca ma ajutat foarte mult pentru mai multe detalii id vipera_2011

| gln a răspuns:

Buna! Ma numesc Gwa'n. Esti intr-o situatie extrem de dificila sunt si vor fi destule raspunsuri pe care le vei primi. Insa crede-ma ca daca nu ai peste 22-23 de ani draga mea crede-ma ca in lumea aceasta nu ai cum sa traiesti. Indraznesc si scuza-ma ca spun asta dar relatia se va racii. Relatiile se racesc intotdeauna. Fetelor sunt atrase de baieti ''rai'' dar ele iubesc baieti ''buni'' si crede-ma iubito ca este ce a mai mare greseala atunci cand fetele aleg baieti ''buni''. In urma deciziei ce vei lua crede-ma ca daca lumea te vor vedea cu burtica or sa-ti rada in fata si or sa te desfiinteze pe la spate in halul asta ai vei distruge si pe parintii tai. Te vei lovi de ignoranta oamenilor si le vei gusta denigrarea si asta eu sper sa nu iti puna la indoiala iubirea ce o porti copilului tau. Si uneori nu trebuie sa ai viata sexuala inceputa ca sa cunosti lumea! iti urez din inima sa treci peste si sa iei o decizie pentru viitorul tau... ( da mi pm daca crezi ca iti sunt de ajutor) Peace

| MariusFb a răspuns:

Avort, indiferent de ce ar zice ea. Nu poti avea copil de la 18 ani. Uni parinti nu intleg asta si vor incerca sa faca tot posibilul sa renunti la el.