| GrungyCacti a întrebat:

Daca aveti intalnire cu cineva care nu prea cunoasteti si descoperiti ca nu are loc acea 'scanteie' ce ati face? Daca nu exista la prima intalnire poate aparea dupa mai multe intalniri sau totul e in zadar? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Buna intrebare,personal consider ca atractia fizica este instanta,spontana si nu necesita mai multe intalniri,adica isi dai seama daca placi o persoana sau nu din punct de vedere fizic foarte rapid,eu unu cand mi-a placut de o fata mi-a placut din prima dar de care nu mi-a placut degeaba ma vedeam cu ea de mai multe ori =zero atractie fizica,de asta multi baieti ajung in zona prieteniei crezand ca atractia fizica apare in timp ceea ce nu e adevarat,atractia apare inca de la prima intalnire,dar desigur ca daca x slabeste in timp,baga culturism etc fata respectiva va simti atractie fata de el,daca fizicul lui se va imbunatati nu datorita caracterului,intalnirilor dese cu el, eu unu asta cred ca da e in zadar sa te vezi cu un om de care nu esti atrasa fizic,si ar fi bine sa acceptam asta nu sa visam si sa ajungem in zona prieteniei, in fapt studiile spun ca cu cat doua persoane se cunosc dar nu formeaza un cuplu cu atat diferenta e mai mare =atractie fizica, adica atractia e de la prima, a doua intalnire nu dupa lunii, anii de intalniri, iubirea platonica poate aparea in timp nu neg asta il vezi vedea ca pe un frate nimic mai mult

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Uneori cunosti pesoana cat de cat inainte sa te intalnesti cu ea.
Oricum la prima intalnire iti dai seama ce e de capu ei.
Nu exista mai multe intalniri.
Ori imi place ori nu.
Nu imi place sa lungesc si nici sa complic lucrurile!
Acum logic, nu ti se pare absurd sa nu iti placa o persoana si sa continui sa te intalnesti cu ea sperand ca lucrurile se vor schimba?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.Nu poti cunoaste o persoana la o singura intalnire.S-ar putea ca in timp sa descoperi ca aveti mai multe lucruri in comun, ca aveti aceleasi principii, idealuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul meu, da, s-a intamplat ca prima intalnire sa nu fie wow, adica sa fie mai retinut, poate mai timid, retras.
adica nu asociez aspectul asta cu faptul ca ar fi plictisitor.
daca era boring, nu ma mai vedeam cu el, de obicei trebuie sa testezi inainte persoana in online. (asta daca v-ati cunoscut intai in mediul virtual)
deci nu prea conteaza pentru mine prima impresie fata in fata.

| ShamelessQboy a răspuns:

E clar ca nu-i chimie, deci pierdere de tim se chiamă!