| Mfxulds a întrebat:

Daca azi dimineata la ora 10 am luat a doua pastila Postinor [ deci am terminat tratamentul ] cand pot incepe sa iau din nou niste pastile pe care le luasem de dinainte pentru raceala, tuse etc? Am citit pe prospect ca e indicat sa nu iau medicamente cand administtrez Postinor.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand iti permite ginecologul care ti-a prescris Postinor. in functie de pastilele pe care le luia, dupa 24 de ore unele, dupa 72 de ore altele (antibiotice, de exemplu). Oricum, nu lua nimic pana nu ai permisiunea clara a medicului pentru acel medicament

| Mfxulds explică (pentru Brigaela):

Multumesc de ajutor insa din pacate nu mi-a prescris niciun ginecolog pastila, am luat-o de urgenta.

| Brigaela a răspuns (pentru Mfxulds):

Atunci du-te imediat la ginecolog (de 1000 de ori mai de urgenta)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde despre ce medicamente discutăm - preferabil ca timp de 3 zile NU iei nici un alt medicament ( în special antibiotice )!

Toate cele bune.