| Melyssuka a întrebat:

Daca cea mai buna prietena a mea a avut un prieten care dupa m-am indragostit si eu de el , el i-a dat papuci prietenei mele , iar ea mai are sentimente pentru el iar eu cu el ne intelegem ca frati oare ce sa fac sa ma combin eu cu el sau nu? eu una mi-e frica ca se va supara prietena mea , iar cred ca daca ma refuza acel baiat ce sa fac ? Funda urgent!

Răspuns Câştigător
| anamaria0974 a răspuns:

Oau chiar esti intr-o pozitie proasta dar in primul rand fi sigura ca si el te place pe tine ca dupa aceea daca te combini cu el probabil ca se va supara prietena ta pe tine si poate ca el nu te place asa cum vrei tu si te poate refuza si asa il pierzi si pe el si pe prietena ta iar daca si el te place poti discuta cu ea si sa ii spui uite mai mie imi place de x si el ma place dar nu stiu ce sa fac daca ma combin cu el nu as vrea sa te pird nici pe tine pentru ca tin la tine si esti cea mai buna prietena a mea deci ai grija ce faci dar ti-am zis mai intai asigurate ca te place Bafta!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In primul rand asta i clar ca prietena ta se va supara mai ales ca mai are sentimente pentru el si in al doilea rand nu stiu daca merita sa strici relatia asta ca,,fratii,, dintre voi mai ales daca nu sti daca el are sentimente pentru tine, poate daca i spui ce simti te vede cu alti ochi

| CiprianTPU a răspuns:

Cu siguranta prietena ta se va supara pe tine. Niciodata sa nu faci o treaba de genul asta! Mai asteapta un pic, vezi cum evolueaza treburile, iar daca prietena ta inceteaza sa mai tina la el, spune-i si ei cum sta situatia. Dupa ce observi ca lucrurile sau linistit vorbeste cu prietena ta si spune-i ca tie iti place de el si ca ai vrea sa ai o relatie cu el. Eu unul m-as simti foarte prost daca un prieten de-al meu ar avea o relatie cu fosta mea iubita! In grupul meu de prieteni e regula : Niciodata, dar absolut niciodata sa nu te combini cu o fosta iubita de-a unui prieten. Exceptand dragostea adevarata. Doar asa incalcam regula de baza happy

| MojitoMarco a răspuns:

Eu zic sa nu te intereseze de prietena ta, cu toate ca se va supara pe u, tu fa-ti treburile ca oricum dupa ce o sa se culce cu u se va desparti si de tinewinking bafta