| IngerasulMicut a întrebat:

Dacă cineva vă iubește (în sensul ăla) iar voi nu o iubiți pe acea persoana la fel, iar persoana aceea vă dezvăluie că vă iubește și ca vrea o relație cu voi, dar știind că nu o iubiți în sensul acela, cum ați reacționa, ce ați face și ce i-ați spune?
Nu am problema asta, doar mi-a venit prin minte întrebarea.
Nu știu dacă știu să explic prea bine dar mă rog.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Astea cu iubitul pe la varste fragede sunt de obicei minciuni mai ales ca stii ca te iubeste in acel sens. Dupa ce se intampla intre voi, mai sta putin cu tine daca are bunul simt laughing, si apoi te lasa. Faci ce consideri, dar sa nu te grabesti la o concluzie imediata, ca poate urmatoarea zi iti vei schimba viziunea. Bafta!

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Am experimentat acum cativa ani ce ai descris tu.
Pur și simplu, i-am spus că intre noi nu poate fi vorba de ceva mai mult.
Asta aș face și acum. Nu amăgesc, adun și amân pe nimeni.

| Adry05 a răspuns:

Că nu sunt interesată, că nu vreau relație, că nu simt atracție în felu ăla, că nu-i scânteia. aș fi sinceră dar cât să nu rănesc prea rău.

| SilentRain a răspuns:

Am patit-o, i-am zis direc fara ocolis
Nu am sentimente si nu vreau absolut nimic, mai bine un refuz direc decat speranțe false

| NotNamed a răspuns:

Daca as avea motive sa nu ma combin cu ea, cunoscând.o, i.as spune direct ca nu poate fi nimic intre noi pentru ca eu caut alt tipar de femeie. Daca n.as cunoaste.o asa de mult si n.as avea motive clare de retragere i.as spune ca ii ofer sansa de a ma cunoaste mai bine. Poate intre timp ma apropii de ea si mă îndrăgostesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as sinucide.Sunt prea politicoasa ca sa refuz un tip si sa risc sa-i frang inima.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti disponibila pentru mine.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Celcestietot):

Cred ca s-a sinucis laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Aaa, de asta nu mi-a raspuns pana acum laughing

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Celcestietot):

Din cauza ta nu o sa o mai vedem activa pe forum laughing laughing

| XxEddyXx31 a răspuns:

Salut,
Pur si simplu i as zice ca nu o iubesc in acelasi sens cum ma iubeste ea pe mine si ca nu vreau sa ii dau sperante false si sa o fac sa sufere.