| Marbella188 a întrebat:

Daca de exemplu ramaneam gravida acum 2 luni, in 12 mai, si in 20 mai, mi-a venit menstruatia(5-6zile), luna asta trebuia in 19, dar nu mi-a venit incacryingdeja is 3 zile, mai aveam menstruatie luna trecuta daca ramaneam? E posibil sa nu-mi vina acum din cauza aia?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai fi ramas insarcinata in urma sexului intretinut in data de 12 Mai, in acel caz NU s-ar mai fi produs menstruatia din data de 20 Mai. Si viceversa. Daca s-a produs menstruatia si desfasurarea sangerarii a fost similara/la fel cu cele produse pana in prezent, insemna a reprezentat GARANTIA ca in urma sexului intretinut in 12 Mai NU s-a produs fecundarea ovulului si ca urmare NU s-a format nicio sarcina. Neinceperea menstruatiei se datoreaza faptului ca pe parcursul actualului ciclu menstrual s-au produs, au existat anumite dereglari ale activitatii hormonale. Bineinteles ca sarcina lipseste in acest moment doar in cazul in care in decursul acestui ciclu menstrual NU au fost intretinute acte sexuale neprotejate. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Anonima283 a răspuns:

Daca ti-a venit mentruatia e imposibil sa ramai. Stai linistita. Nu te mai stresa, si de la stres poate intarzia happy