| anonimmmsdadsa a întrebat:

Dacă desfac prezervativ sa vad cum se foloseste si il scot, mai poate fi folosit sau sa-l arunc?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Il arunci. Pe cele pe care le folosesti la "actiune" le desfaci atunci, imediat inainte.
Expunerea la aer ii modifica proprietatile.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bun de aruncat

| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa ce a fost desfacut/deschis pliculetul sau cutiuta in care este ambalat prezervativului si acesta a fost scos, indiferent daca este folosit sau nu, acel prezervativ se arunca in cusul cu gunoi. In link-urile indicate este prezentat modul corect de a fi desfacut cat si de fi derulat si folosit prezervativul in conditii optime dar mai ales sigure :
https://www.youtube.com/watch?v=Jm1NvS8ZNDA&t=24s
https://www.youtube.com/watch?v=FpCOmxKRohI
Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Normal că-l arunci. Da' e bine mai întâi să-l umpli cu apă, apoi să-l arunci pe geam.winking Mult mai distractiv.

| Emilian65 a răspuns:

Odată desfăcut nu mai trebuie folosit, trebuie aruncat la gunoi.

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă nu ai folosit niciunul pana acum, chiar e necesar sa pui macar unul înainte si evident il arunci după.