| DomnulMuratura99 a întrebat:

Daca doar ne-am frecat fara penetrare si mi-a curs mie putin lichid dinacela seminal cred gen inainte de sperma sau chiar putina sperma exista vreun risc? de ejaculat tot nu s-a intamplat si nici urme de sperma nu era pe ea plus nici penetrare

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta trebuie sa cunosti urmatoarele :
Sarcina se poate forma NUMAI in zilele PERIOADEI FERTILE.
1.) Lichidul preejaculator NU are in continutul sau nici macar 1 (UN) singur spermatozoid daca NU s-a produs cu 2-3 ore mai inainte o ejaculare de sperma autentica.
2.) Sarcina NU se poate forma : ORICAND, ORICUM, DIN ORICE si cu atat mai mult ni se poate ''naste'' din NIMIC,... din NEANT,
3.) Sarcina se poate forma NUMAI in anumite situatii si conditii :
si din acest motiv trebuie sa afli pentru a sti pe viitor ca pentru a se putea forma o sarcina este nevoie de un pic mai mult decat o simpla atingere sau penetrare a ''pasaricii'' cu degetele manjite cu lichid preejaculator. Din acest motiv te sfatuiesc sa citesti cu atentie urmatoarele explicatii pentru informarea ta certa si cat mai corecta pe viitor :
A.) pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII,
B.) cele 2 conditii sunt OBLIGATORII si trebuie sa se si produca in acelasi timp, simultan in PERIOADA FERTILA a ciclului :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care sperma ajunge in mod cert si sigur in vagin in urma unui act sexual, joc sexual sau a unei masturbari care este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Rezulta ca actul sexual sau masturbarea pot sa aiba loc in doar una sau in toate cele 4-5 zile fertile situate inaintea zilei de ovulatie, sau FIX in ziua ovulatiei atunci cand apare un OVUL VIABIL in uter. Este determinat atat stiintific cat si medical ca OVULUL VIABIL poate fi fecundat NUMAI/DOAR intr-o singura zi si anume cea a OVULATIEI de catre un singur spermatozoid (foarte rar mai multi) care poate sa provina NUMAI din sperma, NU si din lichidul preejeculator asa cum sustin unii agarici ageamii de pe acest site.
2-) Dar chiar si daca este indeplinita prima conditie si anume cea privind ziua fertila chiar si atunci trebuie sa fie indeplinita si cea de a 2-a conditie obligatorie pentru ca sarcina sa poate lua nastere si anume acea conform careia SPERMA autentica trebuie sa ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN, indiferent in ce cantitate, in cel putin UNA din cele 4-5 zile ale perioadei fertile a ciclului menstrual. Fiindca NU ai oferit date precise si concrete in aceste conditii NU se poate formula un raspuns obiectiv, cert, clar, sigur si mai ales corect.
Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, nu are cum să rămână însărcinată.

| Blueberry8 a răspuns:

Eu cand vad intrebari d`astea ma intreb cati ani aveti voi 2 de nu aveti habar de minime cunostinte in legatura cu sexul si riscurile la care va expuneti! Nici ca tu, nici ca ea.

| Rogege13 a răspuns:

Nu 0%sanse