| bogdy20000 a întrebat:

Daca dupa cateva acte sexuale cu o fata virgina, nu a curs sange din vagin, inseamna ca mai e virgina sau nu? Singura data cand i-a curs sange a fost dupa doua degete intrate in vagin si atat si atunci, putin sange.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea NU se produce in mod obligatoriu in toate cazurile de dezvirginare sau deflorare a ''pasaricii''. Producerea sangerarii sau lipsa acesteia, depinde de mai multi factori printre care cel mai important este cel care se datoreaza gradului de vascularizare a pielitei himenale si/sau a faptului ca himenul areo constitutie elastica si din acest motiv perforatia/gaurica existenta in himen din nastere, se poate largi foarte mult fara sa se crape/lezeze si astfel penisul trece prin himen fara sa-l rupa si din acest motiv nu se produce deloc sangerarea. Pentru a nu fi acuzata ca n-ai fi fost virgina, atat tu cat si iubitul tau ar fi indicat sa cititi cu atentie constatarile specialistilor rezultate in urma studiilor medicale efectuate pe aceasta tema : "Se poate considera ca fiind o situtie cat se poate de normala ca in momentul dezvirginarii sa nu se produca deloc sangerarea si asta dintr-un motiv simplu fiindca pielita himenului nu este deloc vascularizata situatie intalnita in cazul a circa 47% dintrefete/femei. De asemenea in cazul a circa 11% dintre femei himenul se rupe inainte de sexul de dezvirginare din cauza faptului ca himenul din nastere a fost extrem de subtire sau anemic si s-a rupt din alte motive asa cum este descris in mod profesional/medical in revista Descopera.ro din care am extras urmatorul fragment :
""Mai ales în trecut a fost ceruta, dar chiar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul in care se produce deflorarea. Situaţia a dus mai ales in trecut chiar si in zilele noastre la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor si cercetarilor medicale a reiesit ca :
-- doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării,
-- la circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu mult după primul contact sexual, uneori abia in momentul nasterii primului copil,
-- iar în cazul procentului ramas de cca. 11 % dintre femei, himenul lor este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări si desfaceri mai ample ale picioarelor, in timp ce fac : balet, spagat, gimnastica, la practicarea excaladei/a catararii, a alpinismului, la practicarea ciclismului, sau în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte.
Fata amintita se afli printre cele care pot fi banuite si acuzate pe nedrept de o fapta inexistenta fiindca majoritatea indivizilor NU au nici cele mai elementare cunostinte si informatii in aceasta privinta. Este indicat ca inainte de a acuza, fiecare sa citeasca si sa se informeze corect si doar pe urma si doar daca au argmente clare, certe si corecte sa lansezi acuzatii mai mult sau mai putin fondate. Multa sanatate!
Cele prezentate reprezinta un fragment extras din publicaria : http://realitateadamboviteana.ro/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele/

8 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Virginitatea e dată de o membrană elastică, numită himen. De asemenea, depinde de adâncimea vaginului și dacă s-a masturbat cu diverse obiecte cât de adânc a penetrat. Două degete, nu cred că au dezvirginat, mai degrabă au zgâriat în interior. De asemenea, chiar dacă a întreținut raporturi sexuale, dacă himenul e elastic, vagin adânc, scula mică, nu are loc dezvirginarea!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este obligatoriu sa curga sange, daca afata are himenul elastic ori daca tu ai un cuc foarte mic (subtire), incapabil sa rupa himenul fetei.
Probabil ca cele doua degete au fost mai groase decat penisul tau, daca i-ai rupt himenul atunci.

| Andreeush a răspuns:

Odata ce a avut primul contact sexual nu mai este virgină, indiferent dacă a sângerat sau nu în momentul dezvirginării.

| minrest a răspuns:

Pai cat sange vrei tu sa fie intr-o mica pielita? Cum intra ceva, rupe pielita si curg cateva picaturi; adesea nici nu curge sange.

| sofisis a răspuns:

Probabil cu acele 2 degete a avut loc deflorarea ( ruperea partiala sau totala a himenului). Virgina nu mai e din momentul in care a facut sex.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca i-a curs sange, era virgina.
Prin urmare, acum nu mai e virgina, indiferent ca i-a curs in timpul penetrarii sau nu.

| DevilRock a răspuns:

"dacă himenul e elastic, vagin adânc, scula mică, nu are loc dezvirginarea!"
Romeo78 cum naiba să spui așa ceva?
Oricât de dotat ar fi un bărbat, odată ce și-a introdus penisul în vagin acea fată nu mai este virgină.

| AnitaDugan a răspuns:

Stii vorba aia cu marimea conteaza?
ei bine... e posibil ca degetele acelea sa isi fi facut treaba mai bine.