| LanguageMaster a întrebat:

Dacă ești băiat de 23 de ani este vreo problemă dacă te împrietenești cu o fată care este cu câțiva ani mai mare sau mai mică decât tine?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca este mai mare in acel caz nu exista nicio problema de natura ilegala, iar daca este mai mica sa aiba varsta de minim 18 ani impliniti, pentru a fi deja majora.
Iar in situatia in care relatia dintre cei doi este de natura unei simple prietenii, indiferent care ar fi varsta lor, nu va reprezinta niciun impediment etic sau moral. Sanatate!

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este nicio problema daca iubita ta este mai mare sau mai mica cu cativa ani decat tine.

| Invictusman a răspuns:

Nu, contează sa rezonezi cu ea, sa fiți compatibili, vârsta nu contează, mai ales în cazul de fata.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaWTS a răspuns:

Ce problemă ar putea fi?
Să nu fie mai mică cu mai mult de 5 ani (că nimerești în Codul Penal).
Mai mare poate să fie... cât suporți tu. laughing

| rapandula a răspuns:

Nu.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Cata vreme nu e exagerat de mare diferenta (de exemplu sa te imprietenesti cu o fata de 12 ani sau cu o batrana de 89 de ani) este in regula cred eu.

| DenqOO a răspuns:

Nu

| Rhea44 a răspuns:

Nu
prietenia nu are varsta
dar daca treci de prietenie e mai grav
gen sex cu o minora sau o batrana
daca e gen 2-3 ani diferenta e ok la varsta ta

| LanguageMaster explică (pentru Rhea44):

Eu mă refer doar la diferență de vârstă 2-3 ani