| TsunamiiiYay a întrebat:

Daca esti in perioada fertila si faci sex protejat (si nu ejaculeaza in tine) sunt sanse sa ramai insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care actul sexual este PROTEJAT, indiferent de metoda contraceptiva folosita, respectiva protectia : prezervativ, ovule spermicide, plasturi hormonali, etc, are rolul si rostul de a asigura GARANTIA ferma ca NU se poate forma o sarcina chiar daca sperma ajunge in vagin in urma unei ejaculari intentionate sau involuntare. Rostul efectiv al oricarei metode de protectie folosite este cel de a oferi barbatului posibilitatea sa ejaculeze in timpul coitului pentru a putea continua actul sexual fara ca acesta sa fie intrerupt inainte de pierderea completa a erectiei. In concluzie daca metoda de protectie contraceptiva folosita este sigura si adecvata in acel caz sperma poate fi ejaculata de barbati fara nicio retinere chiar si daca sexul este intretinut in zilele apartinatoare PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. Sperma poate fi ejaculata chiar si in timp ce este practicat actul sexual direct IN VAGIN sau IN PREZERVATIVUL montat corect pe penis fiindca intr-o asemenea situatie formarea sarcinii devine in proportie de peste 98-99% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Cu sex protejat se poate intampla doar daca faceti greseli: se rupe prezervativul sau este prea larg si ramane in vagin. De asemenea daca din greseala - nu stiu pe ce cale - ajung inainte sau dupa actul sexual propriuzis spermatozoizi in vagin.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Bula merge cu masina, are o explozie de cauciuc, se rastoarna cu masina si moare. a inmormantare mama lui il bocea, zicand: "Din cauza unei pene de cauciuc te-ai nascut, din cauza unei pene de cauciuc ai murit.

| teo530 a răspuns:

Dacă nu ejaculează nu ai cum sa ramai însărcinată

| gabriielaaa a răspuns:

Nu finca nu a "ejaculat in tine" alfel nu ai mai cum.

| Denis1230 a răspuns:

Nu.