| LanguageMaster a întrebat:

Dacă ești student merită să abordezi fete necunoscute (studente) pe Facebook?

Răspuns Câştigător
| Clarity a răspuns:

Ce vrei sa spui de fapt. Ce interes ai.
Nu spune doar ce faci, cum esti.
Trebuie sa cunosti puțin persoana ca sa ii scrii. Depinde de tine dacă vrei sa o intrebi ceva sau vrei sa faci un compliment.
O conversație ii ca sa cunosti mai bine cealaltă persoana nu doar întrebări care atinge doar suprafața.
Sper sa te ajute.

17 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Depinde ce deschidere ai, multe femei ignora necunoscuții mai ales pe social media.

| LanguageMaster explică (pentru Clarity):

Cum adică "deschidere"?

| Clarity a răspuns (pentru LanguageMaster):

Ce vrei sa spui de fapt. Ce interes ai.
Nu spune doar ce faci, cum esti.
Trebuie sa cunosti puțin persoana ca sa ii scrii. Depinde de tine dacă vrei sa o intrebi ceva sau vrei sa faci un compliment.
O conversație ii ca sa cunosti mai bine cealaltă persoana nu doar întrebări care atinge doar suprafața.
Sper sa te ajute.

| mentholinks a răspuns:

Merita sa incerci, sa nu te dai batut, fetele trebuie "lovite" cat esti tanar ca apoi imbatranesti si tu si ele.

| Anuket a răspuns:

Merită, dar în ce scop? Nu prea răspund la dubioși care trimit mesaje sau cereri.

| LanguageMaster explică (pentru Anuket):

Cu scopul de a le cunoaște.

| Anuket a răspuns (pentru LanguageMaster):

Cel mai bine e să vă vedeți mai întâi în viața reală, îi afli numele apoi o cauți pe Facebook și îi dai cerere, apoi mai discutați pe messenger.

| LanguageMaster explică (pentru Anuket):

Acum se face facultate online, nu le ma întâlnesc în campusul universitar în lumea reală. Ce zici de asta?

| Anuket a răspuns (pentru LanguageMaster):

Eu fac fizic.

| LanguageMaster explică (pentru Anuket):

Da,însă eu fac online.cred că cel mai bine este să le cunosc în lumea virtuală

| Anuket a răspuns (pentru LanguageMaster):

Așa să discuți cu colege de facultate, în rest slabe șanse.

| LanguageMaster explică (pentru Anuket):

De ce este cel mai bine să vorbesc numai cu colege de facultate?

| Anuket a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu știu, am presupus că altele nu vor răspunde.

| 19flo79 a răspuns:

Merita sa incerci cam orice...

| CristianPetre2002 a răspuns:

Da de ce nu happy

| Sfatuitorul2008 a răspuns:

Cine mai foloseste Facebooklaughing poti folosi Instagram,(mie imi iese de obicei, sau badoo si tinder
Funda

| Anuket a răspuns (pentru Sfatuitorul2008):

Râzi ca prostu-n lemne. Site-urile de socializare au funcții diferite, se folosește și Facebook cu un scop.
Dar pentru ce te gândești tu, da, găsești pe tinder fete practicante cu bursă de merit.

| JimiTheSmen a răspuns:

Da, zic din exp