| Fantaspirit2k23 a întrebat:

Daca eu am anxietate sociala și câteodată depresie ar trebui sa îmi caut o iubita cu aceleași probleme? Adică una sănătoasă nu cred că ar sta cu unul care are anxietate serioasa in unele circumstanțe, l-ar discrimina,dar putini știu că oamenii cu anxietate sociala au în multe cazuri un IQ destul de ridicat,sa ma resemnez și să îmi caut o iubita care are relativ aceleași probleme? Daca sa spunem accepta ea nu vrea părinții ei sau anturajul, prietenii, că unele am văzut că nu au minte în cap se ia după alții în loc să facă ce simt și să fie fericite.

37 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Statul pe internet creaza depresie, anexitate

| Fantaspirit2k23 explică (pentru RAY):

Pai de luni incep munca, dar nici munca nu e ceva antidepresiv sa zici că te ajuta sa te eliberezi numai dacă faci ce îți place cat de cat.
Singur la un moment dat ti se ia sa tot ieși prin oraș, prieteni falși îmi pot găsi dar prefer sa fiu singur decât cu prieteni perverși. Daca nu ai prieteni adevărați e tristă viața asta laughing după 30 de ani nu preaai poți să îți faci decât dacă ai bani multi

| Fantaspirit2k23 explică (pentru RAY):

Pai și tu ce faci când nu lucri? Ai cu cine ieși? Sau ieși singur? Cum omori plictiseala?

| RAY a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Cat stateam in Timisoara mereu eram pe a cauta ceva de lucru, acum fiind aici in Germania, caut de lucru undeva dar sunt putine locuri de munca si haos, plin de auslenderi

| Fantaspirit2k23 explică (pentru RAY):

Pai tu ai vrut în Germania laughing
Stai 3-6 luni și te întorci înapoi

| RAY a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Unde lucrezi?

| Fantaspirit2k23 explică (pentru RAY):

La Unicarm, sper că o să mă descurc și o sa ii placa șefei de mine.

| RAY a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Si tu acum, am gasit o chirie mai ieftina intr-un oras mai mic schwäbisch gmünd la 400e si am spus sa incerc, uite ca deja luna s-a dus, s-a dus si banii de chirie, credeam ca gasesc ceva intr o luna omule, ce sa fac, ma gandesc sa plec in stuttgart dar nu am unde sta

| RAY a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Daca ai experienta nu e problema, iti spun aici daca nu ai permis de conducere esti mort, peste tot asta se cere

| Fantaspirit2k23 explică (pentru RAY):

Îmi pare rău să aud asta, sper să găsești ceva de munca chiar daca nu ii ușor. La Unicarm nu îți trebuie permis ci sa pui marfa pe raft și la casa ( casier)
Daca aveai loc de muncă în Timișoara nu trebuia să pleci, vezi ce faci pe acolo dacă nu caută să ai grijă de bătrâni și eu as fi facut la fel, bani să iasă

| RAY a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Sper la un viitor mai bun ca toti care pleaca, nu plecam de bine in alte tarii, pai nu e complicat poate agati si tu ceva

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

E ceva mai complicat ce vrei tu sa stii.Ideea este ca mai nicio fata(nici cele cu anxietate)nu vreau un barbat care sa fie tot anxios.Si ea tot unul dominant vrea.Iar asta cu corelatia dintre inteligenta si anxietate este adevarata in multe cazuri, dar nu prea le pasa lor de inteligenta ta, ci mai degraba de masculinitate, aspect fizic, etc.Acuma, daca vrei sa faci vreo schimbare, cauta ajutor profesionist, nu mai sta aici ca iti garantez eu ca nu te va ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postezi atâtea întrebări precum copiii aia de grădiniță "mami ce este aia, dar aia, dar cealaltă". Maturizează-te băiatule, ar trebui sa iti bagi și mințile în cap, sa te tratezi de problemă pe care o ai și după aia sa cauți "iubite". Depresia și anxietatea nu se tratează pe TPU și nici pastilele pe care le iei nu ajuta. Mai postezi și întrebări pe TPU întrucât ești în căutare de atenție. Ieși din casa, fă sport, aleagă, mergi pe jos, mergi cu bicicleta, mergi la munte. Dacă stai toată ziua în casa și sa postezi pe internet crezi ca ajuta sa scapi de problemă? Din potriva, agravează problema.

| Fantaspirit2k23 explică (pentru anonim_4396):

Daca tu crezi că e așa ușor să scapi de problema cu ieșit afară ești tâmpit! Ce sa vad tâmpiți ca tine care habar nu are ce e anxietatea? Tu crezi că eu stau toată ziua pe TPU sa cer atentie de la retardați mintali ca tine? Crezi că eu nu știu despre rahaturile tale cu iesitul? Ieși tu in morții tai cu atac de panica sa vad poți să ieși până la magazin de copil stricat. O foot pe mama ta mai bine asta sport adevărat block in morții tai de gay!

| Fantaspirit2k23 explică (pentru anonim_4396):

Și învață agramatule sa scrii că mai mult de 10 clase nu ai!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Nu vezi cât de violent reacționezi când cineva îți spune cum sta treaba? Oare cum crezi ca te vei reintegra în societate cu asemenea comportament? Ce fata sau femeie crezi ca va accepta asta din partea ta? Dar când înjuri și jignești membri TPU, atunci nu mai ai atacuri de panica?

| Geo1987 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite, vezi tu omule, te-ai luat de el pentru ca îl consideri inferior, mai ales după problemele pe care și le-a expus. Dar oare, ai sesizat tu atitudinea din răspunsul primit de acest băiat de la utilizatorul "justme.". oare ala e un răspuns ok sa îl oferi unei persoane care cere sprijin? Tu și respectivul, gândiți ca nu cere nimeni sprijin pe TPU atât de des dacă chiar nu ar avea cu adevărat nevoie de înțelegere și sfaturi pe bune? Cam ignorați voi, e clar ca nu va puneți în pielea respectivului, de aici și răspunsurile acelea care mai rău fac și ii blochează șansă la a găsi răspunsuri care sa îl ajute.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Geo1987):

Înțelegere și sfaturi bune. Măcar te-ai uitat peste întrebările sale? Postează în repetate rânduri cu referire la "problemele sale" când un om care are cu adevărat probleme cauta sa rezolve totul din rădăcină, nu doar sa culeagă frunzele problemei. Primește sfaturi, îndrumări, el tot cu "anxietatea" pe aici cumva sa ii plângem de milă. Problema sa o fi și cea mai grava căruia nu i s-a găsit leac? Si stai relaxat/ă pentru ca sunt alții cu probleme mult mai mari si nu se mai plâng atâta. Eu am de 10x mai multe probleme pe cap decât el și nu mai intru în depresie sau anxietate. Oare de ce? A, pentru ca am hobby-uri, fac sport și nu stau închis în casa toată ziua și ma plâng ca "am atacuri de panica" și sa încep sa scriu pe TPU din lispa de ocupație.

| Fantaspirit2k23 explică (pentru anonim_4396):

Omule nu e nici un lipsa de ocupație,tu ești cel pe care l-am înjurat cred laughing
Nu caut validare,atenție, am pierdut multi bani la păcănele și de aia sunt așa,încă sunt într-o stare deplorabilă,nici nu mă intere cine mă place și cine nu, mie nu îmi trebuie iubita,pot fi fericit și singur,întrebările astea le-am pus că mă simt foarte rău că am pierdut multi bani la păcănele și nu am cu cine sa vb că îmi fac probleme,când am. pierdut nici nu știam dracu pe ce planeta mă aflu,de aia pun întrebările astea nu sa caut atentie că voi oricum nu cunoașteți psihologie nici cât am eu negru sub unghie,răspunsurile alea inepte orice om le știe și știe să le aplice,dar nu și când nu ajuta, că eu ies des afara chiar daca am anxietate,as fi curios cine ar avea curajul să iasă cat ies eu și pe unde ies eu cu o anxietate așa serioasa,sau câți ar avea tupeu să se inroleze in armata de aici sau pe front din care se dau/vă dați viteji,că niciunul nu ați avea tupeu. Ce probleme mai mari ai? Că eu am rămas fără părinți, nu mai am nimic, nici prieteni, absolut nimic decât un neam care le are și ei pe ale lor. E problema mea, eu daca vreau postez 100 de întrebari,nu te foote pe tine grija sau pe un alt fraier ce fac eu aici,ești liber să dai skip,mie mi se rupe de părerea ta și a altora,și dacă nu aș avea o ocupație eu postez ce îmi taie mie capul nu dau la nimeni în cap,ești liber să treci la alta întrebare daca nu îți convine,de aia nu mai pot eu că niște fraieri îmi spun mie că nu am ocupatie. Omule să știi un lucru de la mine,eu am anxietate acum recunosc,dar când eram eu șmecher tu și mulți de aici nici la nivelul de sclav nu erați sau fraieri,așa că nu îmi spune mie de lipsa de ocupație că eu am umblat și cu oameni care vin peste tine in casa și te rup in bătaie și cu smecheri și cu golani,și orice fel de oameni, m-am dezis de ei. Crezi că nu ies afara stau toată ziua pe TPU sa caut atentie de la niste analfabeti functional? Care habar nu știu ce e aia anxietatea cronica? Care sunt niște inculți și încrezuți,și ignoranți și cred că dacă viața lor e cum e așa poate fi a lui toți?
Și cu sport și fără sport tot așa de prost esti crede-mă,nu faci nimic notabil cu viața ta, orice prost poate să facă sport și să fie ignorant pe TPU. Ești un incult care probabil toată viața ai trecut clasa cu nota de trecere, și habar nu ai ce înseamnă să lupți cu așa ceva când medicii sunt neputincioși cu tratamentele lor de rahat. De aia suntem. unde suntem din cauza unor ratați ca voi. Ce mare realizare faci că faci sport și că ai un hobby dar tot pe TPU o arzi, ba mai lăsați o moale că sunteți falși și perverși, cu vrăjeală de asta de grădiniță nu merge la mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Păcat ca îți pierzi timpul scriind romane pe care nimeni nu se obosește sa le citează, in loc sa cauți rezolvări la problema ta. Cele 30 minute pe care le-ai pierdut scriind, putea alerga. Dar, in fine.

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa si tu omul in pace sa isi spuna of-ul si supararea pe TPU, de vina nu e el, ci voi care puneti botul la frustrarile si amagirile pe care le traieste si le expune aici, daca vezi ca tot insista cu o intrebare in 100 de variante da-i pace, simplu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Apropo! Măcar oamenii deștepți nu ajung sa își piardă banii la păcănele.

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nici nu e primul utilizator de pe TPU care face chestia asta, de ieri vad ca a reinceput si SAMSUNG cu problema lui ca nu isi gaseste prietena, iar o sa formuleze 10-20 de intrebari in jurul subiectului asta laughing ce ma surprinde e faptul ca RAY s-a mai potolit.dar dupa atatia ani de varsat frustrari non stop pe TPU e si normal sa obosesti

| Fantaspirit2k23 explică (pentru anonim_4396):

E o dependenta nu are legătură cu inteligenta. Oricine poate pica in plasa asta, dar fie cum spui tu.

| Fantaspirit2k23 explică (pentru GambleR40792):

Una e anxietatea care îți distruge viața și ți greu și de munca sa găsești alta e cu găsirea lui Julieta, asta nu înțeleg unii de aici, ei cred că așa se duce anxietatea daca ieși afară sau ai hobby așa de deștepți sunt unii că au capul ăla doar sa nu ii ploua in gat

| GambleR40792 a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Da frate ti s-a raspuns de 10 ori pana acum in intrebari cere AJUTOR DE SPECIALITATE in asa ceva, pe TPU nu sunt psihologi sau doctori, care parte din afirmatiile astea nu le intelegi?

| Fantaspirit2k23 explică (pentru GambleR40792):

Am înțeles de mult doar că ziceam ca idee, eu măcar nu mă plâng că nu am iubita deși și eu as avea nevoie dar na asta e suntem timizi și o luam la papacioc

| GambleR40792 a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Ba te plangi non stop in p l m, tot o tii ca erai un macho man la femei si acum nu mai esti, revin-o atunci la ce erai inainte si totul va fi bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

*este o dependență! Dacă tot vorbeai de scrie corect mai sus. Iar dependenta are legătură cu inteligenta deoarece un om inteligent va știi care vicii ii creează probleme în viata si renunță la ele. Când tu joci din plăcere și nu pentru ca ești dependent.

| Fantaspirit2k23 explică (pentru anonim_4396):

Bravo! Ai dat un răspuns surprinzător! Ai dreptate! Respect!

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa elimine cauza pentru care a dobandit anxietate si depresie ( jocuri de noroc ), tot ne ameninta in stanga si in dreapta ca rupea femeile pe genunchi cand era mai mic ( cel putin baiatul e simpatic ) si ca acum nu mai reuseste, el stie motivul pentru care a ajuns asa dar vrea sa creeze panica pe TPU laughing

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu realizezi asa cam cat de greu a decazut el, de la un bad boy cu stima de sine si tupeu cu femeile la un mielusel ca asta se subintelege, dar bine ca numai un dement ar crede ce spune el

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru GambleR40792):

Nu te lua de fratele meu RAY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrător Comercial la Unicarm. Dar ce loc de munca de invidiat pentru un om cu studii universitare. laughing

| MonsterBiker a răspuns:

Mai bine îți rezolvi problemele, ca după aceea să poți ajuta și tu pe alții pentru a avea o națiune sănătoasă și fericită. Eu sunt un bun psiholog, te pot ajuta. Tel meu 0725/422-927.

| Heridtw2 a răspuns:

Pai da asa trebuie sa cauti dar raspunde mi si mie alea naturiste or avea efect daca nu mai poti face sex cu antidepresive?