| roby223 a întrebat:

Dacă fac sex neprotejat cu o fata diabetica pot lua diabet?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Diabet, nu.
Dar poți lua altele: HPV, HIV, hepatită etc.
Sau s-o lași gravidă.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Diabetul nu este contagios! Deci, nu-l poti lua!
Dar daca faci sex neprotejat cu oricine, poti sa iei boli cu tarnsmitere sexuala si asta ar trebui sa te preocupe pe tine, nu diabetul cuiva.

| aXy99 a răspuns:

Nu.

| ywar a răspuns:

Garantat. Acum depinde de care tip 1 sau tip 2. Daca esti insulino depedent o sa ai probleme cu ridicarea sculei.

| Uvox a răspuns:

Nici daca mănânci toata savarina nu iei diabet. Altceva poate dar diabet, nu. happy

| roby223 explică (pentru Uvox):

Vroiam sa fiu sigur

| Bastanul2018 a răspuns:

Nu. Diabetul nu se ia, pentru ca diabetul nu este o boala cronica transmisibila