| RazvanGandalf94 a întrebat:

Daca fac sex prima oara, fac cu prezervativ? Se rupe ata daca port prezervativ?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai ales la inceput este recomandat a fie folosit prezervativul. Iar in privinta frenului adica a acele asa numite ''ate'', acel tesut format din piele, in cazul in care penisul este perfect sanatos clinic, NU se va rupe niciodata. La 80-85% dintre barbati indiferent de numarul contactelor sexuale intretinute, frenul ramane intreg toata viata. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, sa o faci cu prezervativ și ața se va rupe. Nu vei mai virgin.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Depinde, dar de cele mai multe ori ata se intinde sau se rupe dupa mai multe partide de sex nu doar una.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu se rupe nicio aţă, nici cu prezervativ, nici fără.