| anonim_4396 a întrebat:

Dacă faci sex cu prezervativ exista șanse sa iei boli prin transmitere sexuala? Întreb doar din curiozitate, de exemplu dacă femeia are o boala care se transmite sexual și tu folosești prezervativ.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si in cazul in care este folosit prezervativul si acesta este corect montat pe penis si in acel caz exista posibilitatea ca intr-o proportie care poate fi de pana in 20%, sa se transmita herpesul genital si infecfiei cu HPV (virusul Papilloma Umana).
https://www.doctorulzilei.ro/......ezervativ/
Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Există boli care se transmit chiar și dacă ai (și folosești) prezervativul.

| ZyRRe a răspuns:

Daca prezervativul este intreg la finalizare, sansele sunt de la minime la deloc.