| Darja111 a întrebat:

Daca face sex neprotejat fără să își dea drumul dupa 2 zile de la terminarea menstruatiei poti rămâne însarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acum 17 minute | Darja111 explică (pentru corbulalbrosu):
Dar de ce majoritatea susțin ca de la lichudul preejaculator poți rămâne?
Raspunsul la aceasta intrebare este cat se poate de simplu : cel putin 95% din intreaga populatie tarii NU au cunostinte medicale cele mai elementare si minim necesare iar in aceasta privinta isi dau cu parerea toti agaricii ageamii habarnisti, care habar nu au care este ROSTUL si ROLUL acelui lichid preejaculator.
Daca vei citi cu atentie explicatiile prezentate vei reusi sa intelegi :

Lichidul preejaculator este produs de 2 glande care sunt denumite bulbouretrale (Cowper) care sunt situate dedesubt si lateral fata de URETRA penisului, de unde prin intermediul a 2 tuburi de legatura, lichidul preejaculator se scurge si este deversat in interiorul uretrei penisului. Lichidul preejaculator este produs de cele 2 glande chiar din momentul in care in organismul barbatului apare senzatia de excitatie indiferent care este natura factorului excitant. Lichidul preejaculator este produs de organismul barbatului cu rolul de a fi curatat intregul traseu al uretrei de eventualele posibile resturi de urina pentru ca mediul acid provocat de urina ramasa sa dispara si in uretra sa apara un mediu cu pH neutru, incat sa existe conditii propice de viata pentru spermatozoizi care ar putea sa apara in caz ca se va produce o ejaculare.
1.) In continutul lichidului preejaculator in momentul in care este produs, este cu totul IMPOSIBIL sa existe spermatozoizi, fiindca acestia (SPERMATOZOIZII) sunt produsi STRICT numai intr-un singur loc in orgamismul barbatului si anume in cele 2 testicule, (gonade, ****) care sunt situate in cu totul alta parte a organismului.
2.) In privinta LICHIDULUI PREEJACULATOR am explicat si o voi repeta ori de cate ori va fi nevoie tuturor agaricilor ageamii inculti, retardati, care in mod gresit vehiculeaza idei, presupuneri si pareri false dar si 100% eronate in privinta lichidului preejaculator, sau al adevaratul sau rost si rol.
3.) Pentru informarea corecta atat a ta cat si a celorlate persoane care sunt lipsite de cunostinte medicale corecte, trebuie sa afle/sa stie ca lichidul preejaculator este total inofensiv, fiindca rolul sau este cel de a lubrifia glandul penian (capul penisului), cu scopul de a usura si facilita decalotarea (belirea) penisului. Insa adevaratul si principalul sau rost este cu totul altul si anume : cel de a curata uretra (canalul) penisului de posibilele ramasite ori urme de URINA (acida) ramase in uretra dupa urinare. Lichidul preejaculator are principalul rol cel de a inlatura aciditatea din uretra si asigurarea unui mediu cu pH neutru (propice vietii), in situatia in care ar putea sa urmeze o posibila/probabila ejaculare de sperma. Doar asa atat viata cat si calitatea spermatozoizilor ajunsi in uretra nu va fi deloc afectata pe perioada de circa 1-2 ore, timpul care ar fi posibil sa-l petreaca in uretra pana vor reusi sa treaca din vagin in uter. Numai intr-o asemenea situatie, spermatozoizii pot intalni si gasi conditii normale de supravietuire.
Fiindca glandele Cowper NU sunt interconectare si nici NU sunt in legatura cu nicio alta glanda sau cu unul din organele aparatului reproducator masculin, cele care produc plasma spermatica cat si spermatozoizii, sau altfel spus : fiindca NU exista absolut nicio legatura directa intre GLANDELE BULBOURETRALE : cu vezicula seminala, cu prostata sau cu gonadele/testiculele, reiese ca este cu totul imposibil ca vreun spermatozoizii sa existe in acest lichid in momentul in care este produs si deversat in uretra.
Deci se poate afirma fara nicio retinere ca lichidul preejaculator in momentul in care este produs si pe urma deversat IN interiorul uretrei penisului, NU contine nici macar 1 (UN) spermatozoid.
Insa este adevarat ca dupa ce lichidului preejaculator este deversat in interiorul uretrei penisului, incepand din/dupa acel moment, si NUMAI/DOAR acolo IN URETRA, poate sa apara si sa si existe posibilitatea sa se produca procesul de amestece cu resturi de sperma si astfel sa se produca un proces natural de CONTAMINARE a lichidului preejaculator cu spermatozoizii proveniti dintr-o sperma ejaculata mai devreme. Numai asa poate sa patrunda/sa ajunga in continutul lichidului preejaculator niscaiva spermatozoizi, prin amestecarea celor doua lichide. Doar asa au posibilitatea sa ajunge vii si motili din vagin in uter prin intermediul acestui lichid.
In concluzie se poate afirma fara teama sau retinere, ca lichidul preejaculator asa cum este produs initial este ''steril si curat'' si NU contine spermatozoizi, fiind de fapt un lichid complet inofensiv prin intermediul caruia NU se poate forma sarcina deoarece este demonstrat ca lichidul este produs in cu totul alt scop. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

în principiu dacă ai un ciclu de 30+ zile, primele 10 zile de ciclu sunt nefertile și ai putea liniștită.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul IMPOSIBIL ca o sarcina sa ia nastere/se poata forma, in toate situatiile si cazurile in care indiferent care ar fi ziua sau de perioada ciclului menstrual in care are loc actul sexual neprotejat, DACA in mod absolut cert si sigur NU a ajuns sperma in interiorul vaginului. Lichidul preejaculator asa cum este acesta produs de glandele bulbouretrale, in mod absolut cert si sigur NU are in continutul sau nici macar 1 (UN) singur spermatozoid. Lichidul poate sa contina spermatozoizi insa numai in anumite situatii si conditii aparte cu totul speciale.

| Darja111 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar de ce majoritatea susțin ca de la lichudul preejaculator poți rămâne?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Darja111):

Acum 17 minute | Darja111 explică (pentru corbulalbrosu):
Dar de ce majoritatea susțin ca de la lichudul preejaculator poți rămâne?
Raspunsul la aceasta intrebare este cat se poate de simplu : cel putin 95% din intreaga populatie tarii NU au cunostinte medicale cele mai elementare si minim necesare iar in aceasta privinta isi dau cu parerea toti agaricii ageamii habarnisti, care habar nu au care este ROSTUL si ROLUL acelui lichid preejaculator.
Daca vei citi cu atentie explicatiile prezentate vei reusi sa intelegi :

Lichidul preejaculator este produs de 2 glande care sunt denumite bulbouretrale (Cowper) care sunt situate dedesubt si lateral fata de URETRA penisului, de unde prin intermediul a 2 tuburi de legatura, lichidul preejaculator se scurge si este deversat in interiorul uretrei penisului. Lichidul preejaculator este produs de cele 2 glande chiar din momentul in care in organismul barbatului apare senzatia de excitatie indiferent care este natura factorului excitant. Lichidul preejaculator este produs de organismul barbatului cu rolul de a fi curatat intregul traseu al uretrei de eventualele posibile resturi de urina pentru ca mediul acid provocat de urina ramasa sa dispara si in uretra sa apara un mediu cu pH neutru, incat sa existe conditii propice de viata pentru spermatozoizi care ar putea sa apara in caz ca se va produce o ejaculare.
1.) In continutul lichidului preejaculator in momentul in care este produs, este cu totul IMPOSIBIL sa existe spermatozoizi, fiindca acestia (SPERMATOZOIZII) sunt produsi STRICT numai intr-un singur loc in orgamismul barbatului si anume in cele 2 testicule, (gonade, ****) care sunt situate in cu totul alta parte a organismului.
2.) In privinta LICHIDULUI PREEJACULATOR am explicat si o voi repeta ori de cate ori va fi nevoie tuturor agaricilor ageamii inculti, retardati, care in mod gresit vehiculeaza idei, presupuneri si pareri false dar si 100% eronate in privinta lichidului preejaculator, sau al adevaratul sau rost si rol.
3.) Pentru informarea corecta atat a ta cat si a celorlate persoane care sunt lipsite de cunostinte medicale corecte, trebuie sa afle/sa stie ca lichidul preejaculator este total inofensiv, fiindca rolul sau este cel de a lubrifia glandul penian (capul penisului), cu scopul de a usura si facilita decalotarea (belirea) penisului. Insa adevaratul si principalul sau rost este cu totul altul si anume : cel de a curata uretra (canalul) penisului de posibilele ramasite ori urme de URINA (acida) ramase in uretra dupa urinare. Lichidul preejaculator are principalul rol cel de a inlatura aciditatea din uretra si asigurarea unui mediu cu pH neutru (propice vietii), in situatia in care ar putea sa urmeze o posibila/probabila ejaculare de sperma. Doar asa atat viata cat si calitatea spermatozoizilor ajunsi in uretra nu va fi deloc afectata pe perioada de circa 1-2 ore, timpul care ar fi posibil sa-l petreaca in uretra pana vor reusi sa treaca din vagin in uter. Numai intr-o asemenea situatie, spermatozoizii pot intalni si gasi conditii normale de supravietuire.
Fiindca glandele Cowper NU sunt interconectare si nici NU sunt in legatura cu nicio alta glanda sau cu unul din organele aparatului reproducator masculin, cele care produc plasma spermatica cat si spermatozoizii, sau altfel spus : fiindca NU exista absolut nicio legatura directa intre GLANDELE BULBOURETRALE : cu vezicula seminala, cu prostata sau cu gonadele/testiculele, reiese ca este cu totul imposibil ca vreun spermatozoizii sa existe in acest lichid in momentul in care este produs si deversat in uretra.
Deci se poate afirma fara nicio retinere ca lichidul preejaculator in momentul in care este produs si pe urma deversat IN interiorul uretrei penisului, NU contine nici macar 1 (UN) spermatozoid.
Insa este adevarat ca dupa ce lichidului preejaculator este deversat in interiorul uretrei penisului, incepand din/dupa acel moment, si NUMAI/DOAR acolo IN URETRA, poate sa apara si sa si existe posibilitatea sa se produca procesul de amestece cu resturi de sperma si astfel sa se produca un proces natural de CONTAMINARE a lichidului preejaculator cu spermatozoizii proveniti dintr-o sperma ejaculata mai devreme. Numai asa poate sa patrunda/sa ajunga in continutul lichidului preejaculator niscaiva spermatozoizi, prin amestecarea celor doua lichide. Doar asa au posibilitatea sa ajunge vii si motili din vagin in uter prin intermediul acestui lichid.
In concluzie se poate afirma fara teama sau retinere, ca lichidul preejaculator asa cum este produs initial este ''steril si curat'' si NU contine spermatozoizi, fiind de fapt un lichid complet inofensiv prin intermediul caruia NU se poate forma sarcina deoarece este demonstrat ca lichidul este produs in cu totul alt scop. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Michaeel a răspuns:

De pinde, dacă nu și-a dat drumul în tine, sunt șanse dar nu asa de mari. Înainte de ejaculare este lichidul preejaculator care contine spermatozoizii și poți rămâne însărcinată. Cel mai bine este sa faci sex protejat, sunt șanse sa rămâi, ai grija.

| iMihai98 a răspuns:

Daca nu si-a dat drumul in tine n-ai cum sa ramai însărcinată.

| Genesys2001 a răspuns:

Bună. Ar putea fi șanse în a rămâne însărcinată, dar în cazul tău sunt șanse minime. Dacă spui că partenerul tău nu și-a dat drumul, înseamnă că sunt șanse foarte minime ca tu să rămâi însărcinată. Dar, totuși, eu ți-aș recomanda și cel mai bine ar fi să faci sex protejat iar așa nu va mai trebui să îți faci griji așa cum îți faci acum. Ai grijă! Multă sănătate.