| anonim_4396 a întrebat:

Daca faci sex neprotejat in timpul menstruatiei, dar partenerul nu "termina" in fata, exista vreo sansa ca ea sa ramana insarcinata?
este totusi posibila vreo dereglare a menstruatiei? adica sa vina mai tarziu ca de obicei.simptomele le are(crampe abdominale, dureri de spate, nervozitate, temperatura crescuta a organismului specifica ovulatiei) dar totusi nu vrea sa vina.mentionez ca durerile le are de vreo 2 zile.asa e normal?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e normal. Exista atat posibilitatea unei sarcini, cat si posibilitatea unei infectii sau dereglari hormonale. daca temperatura se mentine ridicata, ca la ovulatie (care a avut loc cam cu 14 zile inainte de data la care trebuia sa vina menstruatia), atunci e vorba de sarcina. Cand nu se instaleaza sarcina, temperatura scade din ziua ovulatiei spre ziua menstruatiei. Daca temperatura ramane crescuta, e foarte probabila o sarcina.

| madalicious a răspuns:

Daca este in timpul menstruatiei, nu are cum sa ramana insarcinata, insa este mai mare riscul de infectii. Dereglarile menstruatiei dupa sex, sunt normala, din ce mi s-a explicat.

| madagascar a răspuns:

Nu prea are cum sa ramana insarcinata, dar putea sa moara, sa faca vreo hemoragie, oricum mai mare inconstienta nu exista, in perioada respectiva riscul de a face vreo infectie e mare.sa mearga la medic fata, daca tot se joaca cu focul.

| ana_3219 a răspuns:

Calmate, non precepitare! n-ai nici pe d**cu laughing