| ioana_1446 a întrebat:

Daca faci sex protejat poti sa ramai gravida? :-(

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este cunoscut ca nu exista nici o metoda contraceptiva 100% sigura. Cea mai buna metoda de protectie este prezervativul, care daca este folosit corect, lasa un risc de sarcina de 0, 02%. Mic, dar departe de zero, totusi.

16 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Daca o faci protejat, normal ca nu ramai gravida.

| Pacala a răspuns:

Normal ca poti ramane insarcinata. Daca se rupe prezervativul, daca a crapat la varf, daca iei pilule anticonceptionale care nu ti-au fost prescrise de un medic dupa un consult, ci au fost luate "dupa ureche". De obicei, dupa un act sexual cu prezervativ, un baiat cat de cat inteligent verifica, discret, varful prezervativului, sa vada daca e inca intact sau nu. happy Un test de sarcina facut dupa 21 de zile de la ultimul contact sexual pe care l-ai considerat riscant iti va arata daca esti sau nu insarcinata. Inainte de 21 de zile "da eroare", deci nu te poti baza pe rezultat, fie el pozitiv sau negativ.

Alte răspunsuri
Janina
| Janina a răspuns:

Foarte putin probabil.

| Anileda a răspuns:

Da, se poate.
Prezervativul poate sa se rupa.

| Ionutzz97 a răspuns:

Nu

| Georgiana_4310 a răspuns:

Buna! Nu, nu poti ramane insarcinata daca v-ati protejat

| Snow a răspuns:

Nu, depinde cu te-ai protejat. Daca cu prezervativ - acesta nu s-a rupt, e ok.
Anticonceptionale- este posibil daca nu le-ai luat la ora potrivita.
Daca nici una din astea nu s-a intamplat nu ai cum sa ramai!

| vasiledumitru a răspuns:

Linistit poti sa ramai insarcinata si daca folosesti prezervativ, si chiar daca folosesti anticonceptionale tot poti sa nasti, am vazut cateva cazuri la tv.
Si prezervativul nu te poate proteja de bolile sexuale chiar asa cum se spune despre el, de exemplu SIDA poate sa patrunda su prin perete de 30 de cm, asa ca o bucata de cauciuc, plastic nu o poate impiedica sa se transmita.

| bianka93 a răspuns:

Pai in general nu poti ramane. Daca stii sa folosesti corect prezervativul si e de calitate...

| eudemonica a răspuns:

Daca faci cu prezervativ si se rupe da, poti sa ramai

| CHILIPIR a răspuns:

Probabil ca si ai tai parinti au facut sex protejat si totusi te-au facut pe tine.

| AlexAlba a răspuns:

Nu... Pt ce e prezervativu? loser

| Mary496 a răspuns:

Da! Afli cu un test de sarcina sau cu o vizita la medic. Dar alta problema e ca poti sa iei boli cu transmitere sexuala.

| iuddavali a răspuns:

Teoretic doar daca nu este folosit adecvat prezervativul. Adica nu e pus corect. In plus, ar fi bine de stiut ca se pot contacta boli. Asa ca mai bine intereseaza-te pana s-o comiti. http://stirist.com/poti-ramane-insarcinata-daca-faci-sex-cu-prezervativ/

google -> "boli cu transmitere sexuala"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu o fata care a facut sex cu alta si cu inca un baiat, dar nu, nu ramai gravida daca iti pui prezervativul corect. Deci fii atenta ce ti-am spus... si daca ai facut sex de ce nu le spui parintilor?