| anonim_4396 a întrebat:

Daca faci test de sarcina cand esti la menstruatie are ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca are nimic din momen ce scrie si pe el ca se foloseste la orice ora

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are nimic. Menstruatia nu infleunteaza rezultatul, mai ales daca ai grija sa nu fie prea mult sange in urina ca s-o dilueze.

| DenissaDeea a răspuns:

Nu are nimic, poti face oricand, dar e bine in zilele fara menstruatie, pentru a nu repeta testul din nou.

| mariazet45 a răspuns:

Ai banuiala ca esti insarcinata desi ai menstruatie? De obicei daca ai menstruatie insemna ca nu esti insarcinata, am spus de obicei.

| seyde a răspuns:

Mai bine astepti sa se termine ´ciclu´ si apoi iti poti face testul
asa este mai sigur

| oana16 a răspuns:

Nu stiu ce rost ar avea sa faci test de sarcina cand esti la menstruatie, pentru ca atunci nu prea ai sanse sa fii insarcinata daca ti-a venit menstruatia. Pastreaza-l pentru luna viitoare daca iti intarzie sau ceva de genul.
Bafta:*

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, nu se recomandă în acea perioadă.
Dacă tot ești în perioada ciclului menstrual pentru ce-l folosești?
O posibilă sarcină aproape că nu există, cazurile sunt rare când o femei însărcinată are și ciclu menstrual.
Sfat: Când folosești un test de sarcină, citește cu mare atenție prospectul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai da, dar mai pot exista si scurgerile in timp ce esti insarcinata, care de cele mai multe ori sunt confundate cu menstruatia. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am avut sangerari peste sarcina timp de 3 luni de zile si eram gravida. Nu mi-am dat seama decat la 3 luni fiindca nu aveam nici un simptom ca s-ar putea sa fiu gravida. Acum am un baietel de 2 ani sanatos tun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai asta vreau sa stiu, daca are ceva sau nu.

Alte răspunsuri
| corina_4789 a răspuns:

Nu are nimic,insa daca stai in dubii si nu mai ai rabdare il poti face linistita,si fetelor nu va mai uitati in gura nepriceputelor,iti poate veni menstruatia chiar daca esti insarcinata, se numeste "sarcina ascunsa", iar daca tot aveti google uitati-va cate tipuri de sarcina exista.si totusi daca sunteti insarcinate,si poate nu va doriti atat de mult un copil,ganditi-va ca avortul nu este o solutie, nu alegeti varianta de a face o crima decat daca este absolut nevoie, si mai presus de moarte exista totusi o viata.