| anonim_4396 a întrebat:

Daca fostul a fost suparat pe tine, si afla ca fumezi si iti spune : " Nu mai fuma, Nu te las eu sa fumezi", iar de ziua indragostitilor intreba daca esti libera si vine cu varu tau si mergeti la plimare iar tot drumu ei 2 vorbesc numa` de fete, iar acum (in prezent ) cand suntem in casa vorbeste cu mine (in casa adica eu, el si varu meu ) iar cand suntem afara cu mai multi baieti imi spune doar satanista si doar atat poate sa scoata cat timp suntem pe strada (adica nu vb cu mine pe strd)... faza e ca atunci cand mi`o zis sa nu mai fumez ca nu ma lasa el nu am inteles de ce pentru ca inainte cu 2 saptamana sa afle ca fumez l-am intrebare daca vrea sa ne impakam iar el a zis "nu stiu"... ce credeti? mai tine asa putin la mine? macar putin? big grin

11 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Si daca mai tine la tine putin putin, nu te merita la cum se comporta cu tine.Adica daca vrea sa renunti la fumat, o spune pentru binele tau, pentru ca iti distrugi sanatatea singura, ceea ce inseamna ca nu`i esti indiferent si daca spui ca vorbeste despre fete in prezenta ta, vrea sa te faca geloasa, sa vada cum reactionezi. Dar cand sunteti afara cu mai multi iti spune satanista si se comporta urat, vrea sa para mare si tare, dar de fapt e un (scuze de expresie) mitocan.
Cand iubesti o fata cu adevarat, nu te porti asa cu ea, de fata cu toata lumea ii arati cat ti la ea si arati tuturor ce inseamna pentru tine.
Parerea mea este sa il lasi in pace, baieti mai gasesti, cei ca el nu merita.

| Farcas a răspuns:

Am uitat sa spun. Poate mai tine la tine, dar pentru el faima si sa fie in centrul atentiei, e mai important! oh go on
Cum am zis: nu te merita!

| MariuZ a răspuns:

E un cretin. Nu merita efortul. Treci peste!

| bblock69 a răspuns:

Mabix...Nu Se Merita si Nu Te Merita...
Cum adica "Nu te las eu sa fumezi?"
Pai e stapanul tau cumva?
Si daca vorbeste despre alte fete in prezenta ta...atunci e un tampit!
Gaseste-ti alt iubit...asta nu te merita!
Bafta si multa, multa dragoste!

| kanajambe a răspuns:

Nu ar trebui sa fii fericita 'ca tine putin la tine', ca din tinutul putin la o fata nu iese o relatie, trebuie ca ambii parteneri sa se iubeasca cel putin egal, iar daca nu vor aparea semne de intrebare (ca si in cazul tau). Din moment ce iti spune satanista pe strada el vrea sa dea dovada ca nu ţine la tine si face cum fac toti baietii, se da SMECHER.
Explica-i ca daca fumezi e viata ta, chiar daca el e iub tau nu are nici un drept sa iti interzica.
Ti-a zis "nu stiu"ar trebui sa iti pui un semn de intrebare, sa vorbesti deschis cu el. ori e alba ori e neagra.Si sunt sigura ca te-ai simtit oarecum retrasa cand vorbea numai cu baietii si te facea satanista. Vb cu el despre lucrul asta si explica-i ca nu ti-a placut si trebuie sa fiti mai deschisi unul cu altul, fara sa va faceti sa va simtiti prost(ca asta nu`i iubire). Daca nu iti da nici un raspuns concret tot un fel de nu este.
E greu dar obisnuieste-te cu asta, sunt multi baieti din astia si trebuie evitati ca nu ajungeti nicaieri! :*

| nastita a răspuns:

Sfatul meu este:fugi de el, faptul ca nu te ia in seama cind sunteti pe strada da dovada de indiferenta lui fata de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, dar daca vrei fii o domnisoara demna, educata, eleganta si culta.lasa naibii tigara ca duhnesti a mahorca si a dugheana de targ, dupa ce fumezi. spun asta fiindca am fumat 11 ani si m-am lasat de 16.mabix,sunt fete, pitipoance de carter, usurele, cu spirit de gasca, care vor sa dea bine in fata altora urmand indicatiile sau apucaturile gastii.sunt curve, care suplinesc nevoia de sex a cocalarilor de carter, si care sunt mereu in preajma lor si mai castiga si bani de tigari, asa. pitipoancele ajung asa.si sunt acele fete, finute, pe care toti baietii le vor prietene, si viitoare sotii.dorite de baieti, si invidiate de celelalte aratari, care se cred, dar nu sunt. ei tu fii una din acelea care se respecta si care e respectata.despre tinut la tine ce sa spun? de fapt tu esti combinata, nu ai o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand iubesti o fata nu ai nimic impotriva ca ceilalti sa afle acest lucru. Ba mai mult, cauti sa te mandresti cu persoana care iti impartaseste sentimentele.
Daca te iubeste, a spus, spune, sau va spune ca se simte norocos ca o fata ca tine il iubeste. Asa cred eu...
Trebuie sa fi mandru de persoana iubita, si nici decum sa o ascunzi in umbra, cu atat mai mult cand e vorba doar de prieteni(uneori de parinti mai trebuie sa iti ascunzi persoana iubita big grin)
Parerea mea e ca e un om fara caracter care nu site ce vrea de la viata si nu te stie aprecia, deci nu il mai baga in seama!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Indiferent de fumezi, te drogezi... nu stiu ce acolo nu are nici un drep sa se comporte asa cu tine... asak gasesti un baietele care il meriti si te merita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merita efortul.

| silvia_3020 a răspuns:

Din propria-mi experintza zic ca aceste scene de nepasare si fazele pe care le zisesi tu reiese ca el inca tine la tine dar nu vrea sa arate acestu lucru, eu zic ca sa il suni sau sa te intalnesti doar tu cu el si sa lamuriti acest lucru, poate pe deoparte si tu suferi dar pe de alta parte el ( aveti caractere foarte puternice)