| Andreea2731 a întrebat:

Dacă i-am făcut sex oral prietenului meu și acesta și-a dat drumul pe vaginul meu exista o posibila sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intr-o foarte mare masura se poate afirma ca NU exista aproape nici cea mai mica posibilitate de a se forma o sarcina in astfel de conditii. Orice fata sau femeie dar nu numai ea ci la fel si baiatul sau barbatul indiferent de varsta lor, care au ajuns in momentul in care este posibil sa-si inceapa viata sexuala, sau chiar si-au si inceput-o deja, ar trebui sa stie/cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a intretine un contact sexual neprotejat, sa fii deja bine informata ca pentru a se putea forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa existe si sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, adica sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand orice fata/femeie care are ciclu menstrual, poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care masturbarea ori sexul in urma caruia ar putea ajunge sperma in vagin, este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica in 1-a sau in toate cele 3-4 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei atunci cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei incat acesta sa poata fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejeculator fiindca in acesta NU exista spermatozoizi. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo s ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care ovulul exista deja in acel moment. Multa sanatate!

| Andreea2731 explică (pentru corbulalbrosu):

Buna seara am văzut ca îmi răspunzi frecvent la întrebări si îmi răspunzi foarte concret dacă ai putea sa luam legătura pe o rețea de socializare cu acordul tau desigur, as mai avea câteva întrebări si dacă le as pune aici toată lumea mi ar sari in cap ca ce e in mintea mea cu asemenea întrebări, am încercat sa îți scriu mesaj pe TPU dar nu a mers. Mulțumesc!

| Andreea2731 explică (pentru corbulalbrosu):

Buna seara, ti-am scris dar nu ai răspuns

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreea2731):

Ti-am transmis adresa de Email la care ma poti contacta pe Hangouts inca de acum 2 zile in urma.

| Andreea2731 explică (pentru corbulalbrosu):

Și eu ti am trimis 3 mesaje la acea adresa

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur. Dar numai dacă erai în perioada fertilă şi ai şi destul ghinion.

| LPCTSTR a răspuns:

Tot ce e posibil.

| CiprianValentin a răspuns:

Daca si-a dat drumul PE vaginul tau, nu, nu exista nicio posibilitate sa ramai insarcinata. Dar, daca si-a dat drumul IN vaginul tau, cel mai probabil esti insarcinata.

| LAtata a răspuns:

Da o mare posibilitate, ar trebui sa faci un test imediat

| takennnn a răspuns:

Da.