| Robert1002 a întrebat:

Daca i se inmaronesc cercurile din jurul mamelonului, ce se intampla? E gravida? Au trecut doar 6 zile.

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca e blonda si erau roz, iar acum sunt maro, cam da.
Testul de sarcina se face in a 21-a zi, din prima urina de dimineata!
Cel mai bine e sa mergeti la urgenta la ginecologie si va lamuriti si primiti si reteta pentru ea!
Alta data sa folositi prezervativul!
SEXUL NU E CIOCOLATA, SA PLACA INSTANT!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu de unde veniti cu prostiile astea...

| corbulalbrosu a răspuns:

Culoarea mai inchisa sau mai deschisa a aureolei mamare, situata in jurul sfarcului, NU are vreo anumita semnificatie aparte si de asemenea nici nu are legatura cu existenta sau lipsa unei sarcini incipiente. Dupa trecerea a numai 6 zile de la data la care a fost intretinut actul sexual de pe urma caruia ar putea exista posibilitatea sa ia nastere o sarcina, este 100% imposibil sa apara chiar si cea mai mica indicatie/simptoma privind sarcina. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Mai așteaptă câteva zile și spune-i să facă un test de sarcină.

| Goete a răspuns:

Daca unul e maro, iese un baiat, ambii maro vor fi doi gemeni, unul maro altul albastru, o fata si un baiat - nu, pardon, albastru e hermafrodit.
Oricum, citeste cartea "Codul de culori a mamelonului"

| Dandinelle a răspuns (pentru Goete):

"iar daca sfarcul tinde sa se pozitioneze spre Vest copilul va avea ochi caprui"
citat din aceeasi carte

| ywar a răspuns:

Orice as fi putut sa-mi inchipui, dar ca in vocabularul limbii romane (vast, de altfel) ar putea exista "inmaronesc" nu mi-as fi putut imagina. Ai muncit mult sa o lasi gravida?

| chuckmanson a răspuns:

Da, semnul ăsta e 100% sigur că e gravidă! Felicitări sunteți părinți! Sunt atât de mândru de tine laughinglaughinglaughing

| Gofigi a răspuns:

Ați făcut testul de sarcina

| Jeonghyeo a răspuns:

Ba mai puneti si voi mana pe o carte de biologie de clasa a 7a in pana mea ca nu sunteti in stare unii sa diferientiati concepte de baza.