| anonim_4396 a întrebat:

Dacă îi cumpăr aproape la toate întâlnirile prietenei mele câte un trandafir risc sa fiu luat de prost? Eu nu cred dar mi-a spus cineva

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca e printre cele mai mari greseli pe care poti sa le faci. laughing) E bine sa faci cadouri si mici atentii din cand in cand dar nu zilnic, pare atat de disperat si fortat. Eventual poti face cum facea un fost de-al meu, daca stii ca-i plac trandafirii ia-i cate unul cand faceti cate o luna de relatie. La fiecare intalnire in niciun caz

| sofisis a răspuns:

Eu m-as plictisi in locul ei. Cel mai bine e sa schimbi ce ii iei. De cateva ori un trandafir, de cateva ori o ciocolatica, un breloc...chestii mici si dragute. Ca nu isi face sera de trandafiri. Plus ca aia se usuca, ajung la gunoi.
Si mai mult, trebuie sa stii ce tip e prietena ta. Daca apreciaza gesturile astea sau nu.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu cred ca te ia de prost daca te place. In plus e un gest frumos si curtenitor din punctul meu de vedere dar iti vei da seama daca apreciaza sau nu dupa reactia ei cand primeste trandafirul. Din cand in cand ia i o cutie de ciocolata, un ursulet. Surprinde o cu gesturi dragute nu trebuie sa fie cadouri scumpe. Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este ok din când in când, e bine cã nu ii iei cadouri scumpe. Dar nu o fã de fiecare datã, cumpãrã ceva când crezi cã si meritã. Nu te simti obligat la fiecare intalnire, dacã ii dai in fiecare saptãmâna intalneste-te cu ea atunci o datã la doua saptamani, si vezi dacã te mai sunã si ea, dacã ii este dor de tine, dacã o face inseamnã cã meritã sa ii cumperi ceva, dacã tu faci tot, o suni, vrei sa vorbesti cu ea, iti este dor de ea nu meritã sa ii iei nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vei fi luat asa cum esti.Deci,da.

| AlexCristi97 a răspuns:

Daca ii iei mereu cadouri, la un moment dat ele vor deveni o rutina si lipsa lor va aduce rezultate mult mai mari decat prezenta lor.

Răspuns utilizator avertizat
| KosmosInFlame a răspuns:

Fetele iubesc florile

| Vivo2000 a răspuns:

Eu cred ca isi va face o impresie buna despre tine, dar din cand in cand poate mai schimbi si tu cadoul.
Nu conteaz a
cat de mare sau de scump e, gestul conteaza.