| Alis57 a întrebat:

Dacă îmi curge ceva maro si gros din zona intimă poate fi menstruatie peste sarcina?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic de ce stai pe TPU, noi nu te putem ajuta nu stim ce ai, medicul te consultă si i ti spune el cauza, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Este sange uscat, care este eliminat de secretia vaginala, in urma ciclului menstrual, sau al unei rani pe coul uterin samd.
Ciclul peste sarcina este un mini-ciclu, care arata la fel ca toate ciclurile, doar ca-i cantitativ, foarte putin.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU se poate formula un raspuns care sa fie obiectiv din moment ce nu ai oferit date si informatii care sa fie catusi de cat certe, sigure in privinta ciclului menstrual si/sau a activitatii sexuale intretinute.

| Alis57 explică (pentru corbulalbrosu):

Păi Am menstruatiei neregulata, dar care vine vine general la sfârșitul sau începutul lunii, si viața sexuală am reînceput o la sfârșitul lunii trecute adică aprilie si in afara de aprilie n am mai facut nimic din februarie, dar in martie si februarie mi-a venit, mai exact am o săptămână de când mi am reînceput viața sexuală.