| cxxyy a întrebat:

Daca imi rup himenul din greseala curge sange o data sau de mai multe ori?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Membrana numita himen este vascularizata in mod cu totul diferit in functie de caracteristicile fizice : elasticitate/rigiditate, grosime, numarul si densitatea vaselor de sange principale si capilare. Intensitatea sangerarii si cantitatea de sange care se scurge in timpul deflorarii, depinde de gradul in care este lezata sau de marimea rupturii membranei. Numarul vaselor de sange rupte si marimea lor efectiva (principale sau capilare) depinde si este in directa legatura cu parametri care reprezinta marimea ori gradul de afectare a starii generale a ''pasaricii'' respective.
De regula sangerare care apare/se produce in momentul in care are loc deflorarea ''pasaricii'' este slaba si de scurta durata. Doar in cazuri rare se poate produce o sangerare mai intensa si foarte rar poate sa prezinte un aspect chiar si hemoragic, care sa tina mai multe ore. De regula himenul se rupe o data foarte rar se intampla sa se rupa in mai multe ''etape'' si sangerarea sa se produca de mai multe ori. Multa sanatate!

| Celcestietot a răspuns:

Depinde de cum umblii acolo.

| Bruno92 a răspuns:

Din greseala intentionat happy

| Miuletz a răspuns:

Daca faci sport sau echitatie probabil deja s-a largit/rupt, himenul este de fapt greu de rupt, nici in timpul sexului daca nu este fortat si esti uda nu se rupe, se dilata, majoritatea femeilor care nasc isi rup himenul cand nasc. Nu ai cum sa-l rupi, este un fel de muschi subtire, il rupi doar daca il fortezi foarte tare (bagi ceva mare din adins acolo cand esti uscata). Si daca il rupi poate iesi sange, dar nu mereu, ba chiar rar si sangerezi.

| Stegman a răspuns:

Nu e neqparat sa ti curga sange. Depinde de organism.

| orail123 a răspuns:

Curge sange.

Si vei sangera si la urmatorul act sexual chiar si la penetrarea cu degetele iubitului.

| Beky24 a răspuns:

Adica cum din greseala? Te referi la sex? Sau cum sa il rupi. Daca faci sex si esti Virgina se rupe dar nu toti sangereaza. Si sangerezi doar la prima tura. Dupa numai. Nu stiu daca sta vrei sa auzi. Sau daca te referi la altceva