| Hellobello a întrebat:

Daca in luna ianuarie am avut un "contact sexual" (mi-a introdus degetele in vagin si probabil sa fi avut putina sperma pe ele) dupa 2 zile mi-a venit menstruatia care a durat 5 zile si nu a fost abundenta (de obicei tinea7 zile), apoi in februrie mi-a venit tot la fel, este posibil sa fiu gravida? Ma tem de faptul ca la 2 saptamani dupa terminarea ciclului am avut niste scurgeri maronii si sange atunci cand ma stergeam si am auzit de ciclul peste sarcina si ma gandesc ca menstruatia mea care nu a fost la fel ca de obicei sa nu fie de fapt un ciclu fals. In luna martie trebuia sa imi vine pe 19 si nu mi-a venit

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

,,...dupa 2 zile mi-a venit menstruatia care a durat 5 zile si nu a fost abundenta (de obicei tinea7 zile), apoi in februrie mi-a venit tot la fel, este posibil sa fiu gravida?'' In aceste conditii este in proportie de 99, 9% IMPOSIBIL sa existe o sarcina instalata in uter. Si in principal IMPOSIBILITATEA de a se putea forma o sarcina s-a datorat faptului ca masturbarea ''pasaricii'' tale prin ''degetica'' din luna Ianuarie a fost efectuata in prtioada INFERTILITATII ABSOLUTE a oricarui ciclu menstrual. Cu 2 zile inainte de pornire a menstruatiei, partenerul tau de sex/de joaca sexuala, ar fi putut sa ejaculeze sperma IN VAGIN fara nicio teama sau retinere fiindca in acel moment al ciclului menstrual, formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA. Neinceperea menstruatiei din acest moment se datoreaza pur si simplu faptului ca in perioada actualului ciclu menstrual s-au produs anumite dereglari in activitatea hormonala. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Slabe șanse, dar ca să fii convinsă că nu e nimic fă un test de sarcină! Nu costă chiar o avere...

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ai cum sa fi gravida daca ti-a venit menstruatia si a durat cel putin 5 zile.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu poti fi gravida daca ti a venit menstruatia dupa 2 zile si in luna imediata urmatoare.