| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Daca iti incepi viata sexuala la o varsta frageda, e posobil sa nu te mai dezvolti de la acea varsta? Adica sa nu mai cresti in inaltime?

Răspuns Câştigător
| Farcas a răspuns:

Nu are legatura una cu alta dar inceperea vietii sexuale la o varsta frageda poate avea alte urmari mult mai grave cum ar fi cancer de col uterin, boli cu transmitere sexuala de la candida (o ciuperca) pana la doamne fereste SIDA dar pot aparea si probleme pe durata unei sarcini atunci cand vei avea un bebe.Eu totusi nu te-as sfatui sa incepi de mica.Asculta sfatul unuia care vorbeste din experienta.Succes,Bye :*

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inceperea vietii sexuale nu infleunteaza dezvoltarea.

| Yaguar a răspuns:

Aici adug spusele unui doctor in medicina : ,,2 cele mai principale cauze ce tin de inaltime sunt prima genele mostenite de la parinti. Si a 2 cauza este daca incepi prea devreme aceasta viata sexuala. Si daca de la parinti ai gene sa te inalti sa spunem 1m 83 si daca o fata avind 1m 61 incepe aceasta viata la o virsta frageda ea nu va mai ajunge la 1, 83 dar va ramine cam tot acolo unde si a fost chind petru prima data a inceput sa practice... poate se va mai inalta putin cu chitiva centimetri. Iar baiatul daca trebue sa creasca 1, 83 si la moment are inaltimea 1, 61 va ajunge doar undeva pe la 1m 72. Sunt si cazuri de exceptie dar sunt foarte rare , acestea sunt patologii ca exemplu gigantismul. Iar oamenii sanatosi sunt influentati asa cum vam mentionat." Sexul stopeaza cresterea.

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

BTW cati ani ai?
Nu, e invers[asa stiam eu]. Cica te dezvolti, o sa arati mai bine la corp.deasta fac fetele sex =]] asa am auzit de la prietenele mele.
BTW cu inaltimea.Hmm,eu zic ca mai cresti la inaltime dupa prima partida de sex o. o

| Drums a răspuns:

Cea mai mare problema e ca risti sa faci cancer, de dezvoltat nu cred...sincer am cunoscut niste fete care si-au inceput viata sexuala la 12 ani si sunt mai dezvoltate decat mine. pup.

| karellen a răspuns:

Nu, n-are legatura

| Alina. a răspuns:

Buna alexa! Poate sa-ti creasca sani si soldurile o sa ti se mai lateasa, depinde de corpul tau. A si ai grija prima oara cu cine, cand cum. Salut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce aai sub un metru? laughing

la varsta asta a ta, mai bine citesti o carte =)

nu se dezvolta intreg corpul normal. mai cu probleme

| SuperDud a răspuns:

Nu cred... De fapt habar n-am